25 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da alışveriş merkezine, maske cezası verildi

Moskova’da alışveriş merkezine, maske cezası verildi

Moskova’da TSUM alışveriş merkezine maske ihlalinden dolayı 1 milyon ruble para cezası verildiği açıklandı.

Şehir yönetiminin, TSUM alışveriş merkezine maske kuralı ihlalinden dolayı 1 milyon ruble para cezası kestiği bildirildi.

Moskova Ticaret ve Hizmet Departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, Moskova 24 TV kanalına yaptığı açıklamada, “Büyük alışveriş merkezlerinden TSUM’a 1 milyon ruble ceza kesildi” dedi.

İşletmelere 15 bini aşkın ceza verildiNemeryuk,  Moskova işletmelerine maske rejmi ihlali nedeni ile bugüne kadar 15 binden fazla ceza kesildiğinin altını çizdi. Nemeryuk”Bu gereklilikleri (maske ve eldiven rejimine uygunluk) yerine getirmeyenlere yeterince yüksek miktarda para cezaları veriliyor” dedi.

Nemeryuk yaptığı açıklamada, Mayıs ayından bu yana başkentte maske ve eldiven takılamaması nedeni ile 43 işletmenin kapatıldığını, Perekrestok ve Magnolia perakende zincirlerinin bazı şubelerinin çalışma izinlerinin  askıya alındığını söyledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...

Rus petrol tankerinde patlama

Rus petrol tankerinde patlama meydana geldi: 10 kişi kurtarıldıAzak Denizi'nde bir Rus petrol tankerinde meydana gelen patlama...

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...