31 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Aşıda önemli aşama: Sputnik V aşısı risk gurubu üzerinde denenecek

Aşıda önemli aşama: Sputnik V aşısı risk gurubu üzerinde denenecek

Koronavirüse karşı Rusya’nın geliştirdiği ve dünyada tescilli tek aşı olan Suputnik V aşısı, risk gurubu üzerinde denenecek.

Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu Başkanı Kiril Dmitriyev, Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezinin, yaşlılar da dahil olmak üzere risk gruplarından gönüllüler üzerinde Rus Sputnik V koronavirüs aşısının klinik denemelerine başladığını belirtti.

Aşı olanlar kendilerini iyi hissediyor

Dmitriyev konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu çalışmaların sonuçlarını bekleyelim ama temelde aşımız daha az riskli. Çünkü insan adenovirüsüne dayanıyor. Yaşlılar için herhangi bir olumsuz eylem beklemiyoruz. Benim annem ve babam 74 yaşında, gönüllü programı çerçevesinde aşı oldular ve kendilerini harika hissediyorlar” diye konuştu.

Rusya, Ağustos ayının başlarında Rusya Doğrudan Yatırımlar Fonu’nun desteğiyle Gamaleya Merkezi uzmanları tarafından COVID-19’a karşı dünyanın ilk aşısını tescil ettirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ermenistan’ın planı ve umudunu, Rusya suya düşürdü

Rusya, Ermenistan'ın çatışmalara kendisini dahil etme planı ve umudunu suya düşürdü. Rusya Dışişleri Bakanlığı, aralarındaki anlaşmaya istinaden yardım isteyen Ermenistan'a "Çatışmalar topraklarınızda...

Rusya’da günlük vaka sayısı 18 bini geçti

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı 18 bini geçti. Ülkede son 24 saatte 334 kişi daha koronavirüs enfeksiyonu nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam vaka...

Dünya geneli vaka sayısı, 46 milyonu aştı

Dünya genelinde Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 46 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 194 bin 423 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya Premier Ligi

Rusya Premier Ligi konusunda en kapsamlı bilgiyi burada bulabilirsiniz.Rusya Premier Ligi 1992 yılında kuruldu.  Rusya Premier Ligi’nde...