26 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Antalya’ya en çok turist, bu yıl da Rusya’dan geldi

Antalya’ya en çok turist, bu yıl da Rusya’dan geldi

Türkiye’nin gözde tatil merkezi Antalya’ya bu yıl yaklaşık 2 milyon turist geldi. En çok turist bu yılda Rusya’dan geldi. İkinci  sırada Ukrayna, üçüncü sırada Almanya yer aldı.

Turizmin başkenti” Antalya’ya 1 Ocak-10 Eylül döneminde 1 milyon 883 bin 903 yabancı turist geldi. İlk sırada Rusya, ikinci sırada Ukrayna, üçüncü sırada ise Almanya yer alıyor.

Farkımız, sağlıklı turizm

Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay, Sertifika programı ve sağlıklı turizm kampanyasının Türkiye’yi diğer ülkelerden ayırdığını söyledi. Kınay  “Sağlıklı turizm, Rusya ile Türkiye, Almanya ile Türkiye ve İngiltere trafiğinin açılmasında önemli bir etken oldu. Belli ki insanların aylarca evlerde kalmaktan dolayı tatile olan özlemleri çok yüksek” şeklinde açıklama yaptı.

Hazırlıklar tamamdı

Kınay Antalya’ya, özellikle Rusya, Ukrayna, Almanya, İngiltere, Polonya gibi ülkelerden yoğun trafik olduğunu söyledi. Kınay “Otellerimiz açıktı, hazırlıklıydı. Sertifika programlarına uymak için ellerinden geleni yapıyorlar. Turizmdeki bu hareketlilik önümüzdeki aylarda da devam edecek hatta yaz sezonu kasım ve aralık aylarına doğru sarkacak diye bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni lider; Spartak Moskova

Rusya'da yeni lider, Krasnodar'ı deplasmanda yenmeyi başaran Spartak Moskova oldu.Rusya Premier Ligi’nin 12. Turunun yeni lideri Spartak Moskova...

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı: Biz kabile devleti değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye, Türkiye'nin aldığı hava savunma sistemleri S-400 ile ilgili cevap geldi. Erdoğan "Biz kabile devleti değiliz" dedi.

Dünya genelinde vaka sayısı hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı hızla artıyor. Vaka sayısı 43 milyonu aştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı düne göre arttı. 16 bin 521 olan dünkü vaka sayısının bugün 16 bin 710'a yükseldiği açıklandı.