25 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Ruslar, iç turizmden memnun kaldı

Ruslar, iç turizmden memnun kaldı

Tatillerini ülkede geçirmek zorunda kalan Rusların üçte ikisi, iç turizmden memnun kaldığı ortaya çıktı. Yüzde 21’i memnun kalmazken, yüzde 12 ise beklentilerinden daha iyi olduğunu ifade etti.

Biletix’e göre, Rus turistlerin çoğu ülkedeki tatillerinden memnun kaldı.

Anket yapıldı

Online seyahat hizmeti tarafından, 1320 kişiyle yapılan ankete katılanların üçte ikisi, Rusya’da tatil beklentilerinin iyi bir şekilde karşılandığını söyledi. Ankete katılan yüzde 21’i ise iç turizmden memnun  kalmazken, yüzde 12’si ise tatillerinin beklediklerinden daha iyi geçtiğini açıkladı.

Doğal ve tarihi yerler beğenildi

Tatil için ülkelerini seçen Rusların  yüzde 31’i doğal yerlerden memnun kaldı.  Mutfak ve  kültürden tatilcilerin yüzde 16’sı, tarihi eserlerden yüzde 14’ü memnuniyetlerini bildirdi. Ankete katılan diğer yüzde 13’lük kısım  ise Rusya’daki misafirperverlikten memnun kaldığı açıklandı.

Oteller hayal kırıklığı oldu

Ankete katılanların en büyük hayal kırıklığı ise oteller oldu. Ankete katılanların yüzde 17’si otellerin kalitesini yetersiz buldu.  Turistlerin yüzde 16’sı  çevreden, yüzde 15’i ulaşım sisteminden memnun olmadı.  Yüzde 14 konaklama sektöründeki hizmet ve profesyonellik düzeyini beğenmedi. Anket katılımcılarının yüzde 7’si her şeyden memnun kaldı.

Çoğunluk yerli ve dış turizmden yana

Sınırlar 2021’de açılırsa, ankete katılanların yüzde51’i hem yurtdışında hem de Rusya’da tatilden yana olduklarını belirtti. Ankete katılanların yüzde 32’si sadece yurtdışında tatil yapmayı planlıyor. Yüzde 14’ü seyahatlerine sadece yurt içinde devam edeceklerini açıkladı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...