28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da, ailelere çocuk yardımı artırılıyor

Rusya’da, ailelere çocuk yardımı artırılıyor

Rusya’da ailelere ödenen çocuk yardımı miktarını, iki katına çıkarmak isteyen yasa taslağı, onaylandı. Ortalama olarak aylık 5.5 bin ruble olan yardım, ayda 11-12 bin rubleye çıkarıldı.

Rus hükümetinin web sitesinden yapılan açıklamada, Rusya Federasyonu Bakanlar Kurulu, üçüncü çocuğun ve sonraki çocukların doğumunda alınan aylık ödemelerle ilişkin değişiklik taslağını onayladı. 

Ödeme yasası değişti

Açıklamada “ Rusya hükümeti, üçüncü çocuk ve sonraki çocuk doğumlarında alınan aylık ödemler yasası değiştirdi.” Belirtildi.

Kimler faydalanacak?

Yasa tasarısının, üçüncü bir çocuğun ve sonraki çocukların üç yaşına gelmeden önce doğması durumunda, tahsis edilen aylık ödemelerin tam olarak sağlamasına izin vereceği açıklandı.

Artış ne kadar oldu?

Daha önce, Rusya Federasyonu’nun 2021’den itibaren düşük gelirli aileler için çocuk yardımlarını artırabileceği bildirilmişti. Hazırlanan yasa taslağına göre, para yardımı, ortalama olarak aylık 5.5 bin ruble’den ayda 11-12 bin rubleye çıkarılacak.  

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’nın Türkiye’den ‘Suriye isteği’

Rusya’nın Türkiye’den, Suriye isteği oldu. Rusya, Türkiye'yi Suriye'deki teröristlerin ortadan kaldırılmasına yardım etmeye çağırdı.Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi’nin...

Rusya eski başkan adayı Kovid-19’a yakalandı

Rusya eski başkan adayı gazeteci Kseniya Sobçak, Kovid-19’a yakalandı. Sobçak'ın koku alma duyusunu kaybettiği bildirildi.Moskova 24 TV kanalının...

Vergi artışının bütçeye getirisi açıklandı

Plehanov Rusya Ekonomi Üniversitesi uzmanlarına göre, vergi artışının bütçeye getirisi 2.6 tirlyon ruble olacak. Yeni vergiler 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Moskova Metrosu’ndaki yolcu sayısı

Moskova Metrosu'ndaki yolcu sayısı, bir haftada yüzde 18 azaldı. Yolcu sayısı günlük 5.3 milyondan az oldu.Moskova Yönetimi Ulaştırma...