25 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya'da 'Ekonomik durum' anketi düzenlendi

Rusya’da ‘Ekonomik durum’ anketi düzenlendi

Rusya’da düzenlenen ekonomik durum anketi sonuçlarına göre halkın yüzde 49’u ülkenin ekonomik durumunu ‘ortalama’ olarak değerlendirdi. Ankete katılanların yüzde 34’ü ekonomiyi kötü bulurken, yüzde 12’si ise iyi olarak nitelendirdi.

Rusya’da düzenlenen bir ankete göre halkın yüzde 49’unun ülke ekonomisini ‘ortalama’  buldukları ortaya çıktı. Ekonomi kötü diyenlerin oranı ise yüzde 12’de kaldı.

“1 yıl sonra daha iyi  olacak”

Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezinin (VTSİOM) araştırmasına göre, ankete katılan Rusların dörtte biri, bir yıl içinde  ekonominin daha iyi olacağı beklentisi taşıyor. Gelecekte aynı durumun  yaşayacağına inanan Rusların oranı yüzde 41 iken, yüzde 24’ü durumlarının iyileşmesini, yüzde 25’i kötüleşmesini bekliyor.

‘Kötü’ diyenlerin oranı yüzde 34

Araştırmada yer alan açıklamada ekonomik durumun ortalama olduğuna inananların sayısının yüzde 49 olduğu, bir ay önce bu oranın  yüzde 46  olduğu belirtildi. Aynı zamanda yüzde 34 ülkedeki ekonomik durumu kötü, yüzde 12 ise iyi olarak nitelendirdi.

Vatandaşların mali durumu nedir?

Rusların üçte ikisi, kendi mali durumlarını ortalama olarak değerlendirdi.Ankete katılanların, yüzde 26’sı kötü, yüzde 14’ü ise kendi mali durumlarını  iyi olarak tanımladı.

27 Ağustos’ta yapılan ankete, 18 yaş ve üzeri 1600 Rus  vatandaşı katıldı. Anketin telefon görüşmesiyle yapıldığı açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti

Otostopla bindiği otomobil kaza yapan Rus turist, hayatını kaybetti.Antalya'nın Alanya ilçesinde otostopla bindikleri otomobilin kaza yapması sonucu,...

Çelyabinsk | Chelyabinsk | Rusya Şehirleri | Челябинск

Çelyabinsk | Chelyabinsk ,  Rusya Federasyonu'nun en büyük sanayi, ekonomi, kültür ve iş merkezlerinden birisi ve Rusya’nın nüfus bakımından en büyük yedinci...

Yevgeny Chizhov, Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı

Yazar Yevgeny Chizhov, bir bit pazarının sakinlerini konu alan Cennet Koleksiyoncusu romanıyla Çağdaş Rus Düzyazısı'nda Yasnaya Polyana Edebiyat Ödülü kazandı. Ödül töreni...

Bochkarev, koronavirüs aşısı olacak

Moskova İnşaat Departmanı Başkanı Andrey  Bochkarev, koronavirüs aşısı olacağını açıkladı. Başkan, departman çalışanlarına aşı olmaları çağrısında bulundu.