25 Eylül 2020
Ana Sayfa Yerel Tatil dönüşü, test yaptırmayan aileye ceza verildi

Tatil dönüşü, test yaptırmayan aileye ceza verildi

Türkiye tatili dönüşünde 3 gün içinde, test yaptırmayan aileye, mahkeme para cezası verdi. Tatil dönüşü test yaptırmayan, 3 kişilik ailenin her birine 7.5 bin ruble para cezası verildi.

St.Petersburg’un Puşkin semtinden üç kişilik bir aile,  Türkiye tatili dönüşünde  belirtilen süre içinde koronavirüs testini ibraz etmediği için mahkeme tarafından cezalandırıldı.

Toplam 22.5 bin ruble para cezası

Petersburglular, Türkiye’deki tatilden döndükten sonra yurt dışından dönen Rus vatandaşlarına tanınan 3 gün içerisinde COVID-19 testlerinin sonuçlarını devlet hizmetleri web sitesine (Gosuslugi) yükleme süresini geçirince cezalandırıldılar. Mahkeme aile bireylerinin her birini 7 bin 500 ruble para cezasına çarptırdı.

Ülkeye gelen herkese test zorunluluğu

COVİD-19 testi, Rusya Federasyonu’na gelen herkes için zorunlu tutuluyor. Yabancı ülke vatandaşları geldikleri ülkeden getirmek zorundayken, Rus vatandaşları Rusya’ya döndükten sonra üç gün içerisinde bir sağlık kuruluşunda bu testi yaptırmak ve devlet  hizmetleri sitesine bu raporu  ibraz etmek zorunda.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin’den ABD’ye, siber güvenlik mesajı: Birlikte çalışalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'ye siber güvenlik mesajı verdi. Putin, ABD'ye siber güvenlik konusunda birlikte çalışmayı önerdi.

Moskova’da 49 market, maske cezasından kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da 49 market maske cezasından kapatıldı.RIA Novosti’nin haberine göre,  Moskova’da maske  kuralına uymayan 6 market önceki...

Ruble, dolar ve euro karşısında değer kazandı

Rusya resmi para pirimi ruble, dolar ve euro karşısında bugün değer kazandı. Euro  89.69 ruble’ye gerilerken, dolar değer kaybederek 76.85 ruble oldu.

Peskov “Lukaşenko’yu tanımamak uluslararası hukuka aykırıdır”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov "Belarus Cumurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmamak,uluslararası hukuka aykırıdır" açıklamasını yaptı.Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov,...