26 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Yabancıların vizeleri ve iş patentleri, yeniden uzatılacak

Yabancıların vizeleri ve iş patentleri, yeniden uzatılacak

Rusya’da vizeleri ve iş patentleri biten yabancıların, yeniden sürelerinin otomatik olarak uzatılabileceği açıklandı.

Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı, 15 Eylül’de süresi dolan yabancılar için vize ve patentlerin geçerliliğini yeniden uzatmayı düşündüğünü belirtti.

Süre 15 Eylül’de başlayacak

Göç Yönetimi Başkanı Valentina Kazakova, Rusya İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs nedeniyle kısıtlayıcı tedbirler sırasında yapıldığı gibi, 15 Eylül’de süresi dolan yabancılar için vize ve patentlerin geçerliliğininin, yeniden uzatmasının  düşündüğünü belirtti.

Hangi işlemler uzatılacak?

Kazakova, yaptığı açıklamada “Bugün 15 Eylül’e kadar vizeler, çalışma izinleri, patentler, geçici oturma izinleri, ikamet izinleri, çeşitli statü belgeleri için verdiğimiz izinlerin geçerliliği askıya alındı. Şu anda, bu sürenin uzatılması konusu üzerinde çalışılıyor. Yani 15 Eylül’den sonra bunun da uzayacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Daha önce 93 gün uzatıldı

Rusya Federasyonu İçişleri Bakanlığı, salgın nedeniyle 19 Mart’tan itibaren yabancıların Rusya’da kalış sürelerini uzatabildiklerini bildirdi. Özellikle, göç kaydı için kaydolma, patent veya çalışma iznini yenileme ve vizelerin geçerliliğini uzatma gibi işlemler uzatıldı. Mayıs ayında bakanlık, patentin 15 Mart’tan 15 Haziran’a kadar süresinin dolması durumunda otomatik olarak 93 gün uzatılacağını bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da yeni lider; Spartak Moskova

Rusya'da yeni lider, Krasnodar'ı deplasmanda yenmeyi başaran Spartak Moskova oldu.Rusya Premier Ligi’nin 12. Turunun yeni lideri Spartak Moskova...

Erdoğan’dan ABD’ye S-400 cevabı: Biz kabile devleti değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da ABD'ye, Türkiye'nin aldığı hava savunma sistemleri S-400 ile ilgili cevap geldi. Erdoğan "Biz kabile devleti değiliz" dedi.

Dünya genelinde vaka sayısı hızla artıyor

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı hızla artıyor. Vaka sayısı 43 milyonu aştı.Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19)...

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da Kovid-19 günlük vaka sayısı düne göre arttı. 16 bin 521 olan dünkü vaka sayısının bugün 16 bin 710'a yükseldiği açıklandı.