26 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Koronavirüs aşısını yaptıran 13 kişinin sağlığı iyi durumda

Koronavirüs aşısını yaptıran 13 kişinin sağlığı iyi durumda

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Anastasia Rakova “Rusya’nın geliştirdiği koronavirüs aşısını yaptıran 13 kişinin sağlığı iyi durumda” açıklamasını yaptı.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Anastasia Rakova, koronavirüse karşı aşılanan ilk 13 Moskovalının kendilerini iyi hissettiğini söyledi.

Veriler, normal sınırda

Rakova, Rusya-24 TV kanalına verdiği röportajda “Dün 13 kişi aşı oldu, bu sabah hepsi telefon etti, hepsi iyi hissediyor, sadece birinin vücut sıcaklığı 37.2, birinin elinde ağrı var,  birisi de  bacağı ağrıdığını söyledi. Tüm bu veriler, herhangi bir aşı için normal sınırlar dahilindedir” açıklamasını yaptı.

Başkentte bağışıklık oranı yüzde 20

Rakova, Moskova’da koronavirüse karşı nüfus bağışıklığının dengelendiğini ve bağışıklığın yaklaşık yüzde 20 olduğunu söyledi. Bir başka değişle her 5 Moskovalıdan birisi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Ülkenin bir ucundan, diğer ucuna 5 yıl sonra direkt uçuşlar

Beş yıl sonra ülkenin bir ucundan diğer ucuna,  Khabarovsk ile St.Petersburg arasında direkt uçuşlar yeniden başladı.Khabarovsk Hava Limanı’dan...

Putin’in Avrupa’dan füzeleri çekme şartı

Rusya Devlet Başkanı Vlamidir Putin, ülkesinin Avrupa'dan  "9M729" füzeleri çekme şartını 'NATO'nun, INF kapsamında yasaklanan silahları Avrupa'da konuşlandırmaması yönünde adım atması' olarak açıkladı.

Lavrov’un Atina’dan verdiği Türkiye mesajı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Atina’dan Türkiye mesajı verdi. Lavrov, Rusya’nın Türkiye ile işbirliğine devam edeceğini belirtti.Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov,...

Krasnodar maçına Türk hakem

Şampiyonlar Ligi Krasnodar- Chelsea maçına Türk hakem Ali Palabıyık atandı. palabıyık, yarın Rusya'daki maçı yönetecek.Rus...