spot_img
-10 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’da, iş dünyasının durumu anketi

Rusya’da, iş dünyasının durumu anketi

Rusya’da Sanayici ve Girişimciler Birliği tarafından iş dünyasının durumu hakkında düzenlenen ankete göre, iş temsilcilerinin yüzde 67.4’ü ‘durum değişmedi’ şeklinde görüş bildirdi.

Rusya Sanayici ve Girişimciler Birliği, iş dünyasının durumu hakkında anket düzenledi. Düzenlenen ankete göre iş temsilcilerinin yüzde 67.4’ü durumun değişmediğini yani pandemi öncesi döneme geri dönüldüğünü ifade etti.

Kişisel değerlendirme endeksi maksimum seviyede

Ankete göre , iş ortamının durumuna ilişkin kişisel değerlendirme endeksi, pandeminin başlangıcından bu yana maksimum değerine, 38.6 puana yükseldi. Aynı zamanda, Rusya Sanayici ve Girişimciler Birliği tarafından ankete katılan iş temsilcilerinin yüzde 67,4’ü iş ortamının herhangi bir değişikliğe uğramadığı görüşünü ifade ediyor. Yüzde yedi olumlu değişiklikler görürken, yüzde 25,6’sı olumsuz gördü.

Katılımcıların yarıdan fazlası, yüzde 54,7’si şirketlerinin mali durumunun değişmediğini söyledi. Yüzde 38,4’ü kötüleşme, yüzde 6,9’u bir iyileşme kaydetti.

Yatırımlar devam edecek

Rusya Sanayici ve Girişimciler Birliği, yatırımı azaltmaya karar veren şirketlerin sayısında bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 30,4’ten yüzde 12’ye düşüş yaşandığını bildirdi. Birliğin Ağustos ayında bileşik endeksi, Nisan’daki yüzde 34,6 puandan yüzde 44,3 puana yükseldi.

Gösterge, Mart ayında koronavirüs karşıtı kısıtlamaları getirilmeden önce kaydedilen 43,7 puanlık değeri aştı. Aynı zamanda, endeksin neredeyse tüm bileşenleri, üretilen ürünler için pazar göstergeleri, sektördeki talep, satış fiyatları, rekabet seviyesi ve B2B segmenti dahil olmak üzere olumlu dinamikler gösterdi.

Hükümetin önceliği; iyileştirme

Öten yandan Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, yatırım ortamını iyileştirmenin ve uygun bir iş ortamı yaratmanın hükümetin öncelikleri olduğunu vurguladı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img