spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPodmoskovye’de aşı, 4.5 milyon kişiyi kapsayacak

Podmoskovye’de aşı, 4.5 milyon kişiyi kapsayacak

Bölgesel Sağlık Bakanı Sevetlana Strigunkova, Podmoskovye’de  koronavirüse karşı aşı çalışamalarının, 1 milyonu çocuk olmak üzere 4.5 milyon kişiyi kapsayacağını belirtti.

Podmoskovye Sağlık Bakanı Sevetlana Strigunkova, bölgelerindeki aşı çalışmaları hakkında açıklama yapıp, aşılama kapsamında 1 miyonu çocuk olmak üzere 4.5 milyon kişinin bulunduğunu söyledi.

Koronadan  korunmak için aşı şart

Strigunkova “ Kendinizi ve sevdiklerinizi koronavirüsten kurtarmanızın yolu aşıdan geçmektedir. Podmoskovye sakinlerinin rahatlığı için aşıyı, sadece klinikte değil, aşı stantlarında da olabilirsiniz.”  dedi.

Aşı stantlarının, alışveriş merkezlerine, tren istasyonlarına, kamu hizmet merkezi (moi dokumenti) ofislerine yakın konumda olacağı belirtildi.

Podmoskovye Sağlık Bakanı Strigunkova  “ 500’den fazla çalışanı olan işletmeler için gezici ekip ziyaretler düzenleyecek. Çalışanlar, mesai saatleri içinde aşı yapılacak.” İfadesini kullandı.

Aşılamadan önce, bölge sakinleri aşı olmak istedikleri poliklinikle iletişime geçmeleri gerektiği, okullarda ve kreşlerde ise aşıların sağlık kabinlerinde yapılacağı açıklandı.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img