spot_img
-10 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’da koronavirüs bağışıklığı seviyesi ne kadar?

Rusya’da koronavirüs bağışıklığı seviyesi ne kadar?

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) Rusya’da 11 bölgede, nüfusun koronavirü bağışıklığı seviyesinin yüzde 20’nin üzerinde olduğunu belirtti. En yüksek bağışıklığın sağlık ve eğitim çalışanlarında olduğu açıklandı.

Rusya’nın 11 bölgesinde yaşayanların yüzde 20’sinin koronavirüse karşı bağışıklık kazandığı Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor) tarafından açıklandı.

Çocuklarda bağışıklık maksimum düzeyde

Rospotrebnadzor tarafından yapılan açıklamada “Okul öncesi (bir ila altı yaş arası) ve ilk okul ve orta okula giden(yedi ila on üç yaş) çocuklarda maksimum bağışıklık seviyesi olduğu ortaya çıktı. Açıklamada “Bu yaş grupları için göstergeler bölgelerdeki ortalama nüfus bağışıklığı seviyesinin 1,3-2,1 katıdır” ifadelerine yer verildi.

72 bin kişi üzerinde çalışma yapıldı

Bağışıklık oranı ile ilgili çalışmanın, 26 bölgede yer alan ve yaklaşık 72 bin kişiyi içerdiği, ilk aşamasının sonuçlarına dayanarak bu orana ulaşıldığı belirtildi.

En yüksek bağışıklık sağlık ve eğitim çalışanlarında

Açıklamada aynı zamanda nüfusun profesyonel yapısında, en yüksek düzeyde nüfus bağışıklığının sağlık ve eğitim çalışanları arasında bulunduğu belirtildi.

Bilindiği üzere araştırmanın ikinci aşaması Pazartesi günü başlayacak ve St. Petersburg, Leningrad ve Tyumen Oblastlarını ayrıca Habarovsk Krayı’nı etkileyecek ve daha sonra diğer bölgelere de yayılacak.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img