spot_img
-3.6 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRus hükümetinden ekonomik yaptırımları genişletme teklifi

Rus hükümetinden ekonomik yaptırımları genişletme teklifi

Rusya Federasyonu Hükümeti, ekonomik kısıtlamalar altında bulunan yabancı şahıslar ve tüzel kişilerin yüzde 25’in üzerinde bir paya sahip olması durumunda, bir şirkete yaptırım uygulanmasına izin verecek bir yasa tasarısını Devlet Duma’sına sundu.

Tasarıya göre bugün yabancı şirketler ve vatandaşlar, devletlerarası dış ekonomik anlaşmalar ve programlar üzerinde yaptırımlar uygulanabilecek.

Kanun kabul edilirse, bankalar, sigorta şirketleri, ödeme operatörleri, devlet dışı emeklilik fonları, mikrofinans kuruluşları, telekom operatörleri, kumar ve piyango operatörlerinin parayla veya yaptırım uygulanan şahısların ve tüzel kişilerin diğer mülkleriyle olan işlemleri engellemesi gerekecek.

Yıl içinde tekrarlanan ihlal durumunda, Merkez Bankası denetlenen işletmelerin lisanslarını iptal edebilecek.

Engellenen kişi emekli maaşları, burslar, sosyal yardımlar almak ve harcamak, vergi ve para cezası ödemek için işlemler yapabilecek.

Bu önlemlerin, Ukrayna’nın Rus vatandaşlarına ve tüzel kişilere yönelik düşmanca eylemleriyle bağlantılı olarak 22 Ekim 2018’de getirilen kısıtlamalara kadar genişletilmesi bekleniyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img