spot_img
8.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMoskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Moskova’yı yeni haftada nasıl bir hava bekliyor?

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi Hidromettsentr bilim uzmanı Roman Vilfand, başkent Moskova’yı önümüzdeki hafta itibariyle nasıl bir havanın bekleyeceğini açıkladı.

Başkent Moskova’yı Pazartesi gününden itibaren sıcak ama kasvetli bir havanın beklediğini belirten Vilfand, gün içerisinde sıcaklıkların artı 7 ila 9 derecelere ulaşacağını söyledi.

Önümüzdeki haftanın hava sıcaklıkları açısından daha tekdüze olacağına dikkat çeken uzman ,ancak gökyüzünün kapalı olacağını, çünkü basıncın normal civarında olacağını ekledi.

Buna göre 20 Mart Pazartesi günü başkentte hava sıcaklıklarının sıfırın üstünde artı 3 derece olacağı, gece ise sıfır derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

21 Mart Salı günü ise sıcaklıkların artarak artı 6 dereceye yükselmesi beklenirken, gece hava sıcaklıkları da sıfırın üstünde artı 2 derece olacak

22 Mart Çarşamba günü gündüz hava sıcaklıkları artı 4 derece, gece hava sıcaklıkları ise aynı seviyede seyredecek.

23 Mart Perşembe günü ise gündüz hava sıcaklıklarının artı 6 derece olacağı öngörülürken, Moskova sakinleri kısa süreli yağmurlar konusunda uyarılıyor.

24 Mart Cuma günü ise gündüz hava sıcaklıkları artı 6, gece ise artı 3 derece civarında beklenirken, yer yer yağışların sürebileceği tahmin ediliyor.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img