spot_img
-5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemRusya’dan Avrupa’ya çağrı: Uykudan uyanın!

Rusya’dan Avrupa’ya çağrı: Uykudan uyanın!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Avrupa’nın uykusundan acilen uyanması gerektiğini belirtirken, ABD’nin Batılı ülkeler tarafından başlatılan önceki iki dünya savaşından yararlandığını hatırlaması ve aynı tırmığa bir daha basmaması gerektiğini söyledi.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’nin yakın zamanda yaptığı Avrupa’nın dış ve savunma politikası olmadığına dair açıklamalarını değerlendiren Zakharova, “ABD’nin Avrupa’yı büyük bir savaşa sürüklediğini anlamıyorlar. Washington, doları uzan vadeli güvence altına alacak ve Amerikan ekonomisi büyümesini sürdürecek. Avrupa’nın tembel uykusundan acilen uyanması ve Batılı ülkeler tarafından başlatılan önceki iki dünya savaşından asıl yararlanan tarafın ABD olduğunu hatırlaması gerekiyor” diye konuştu.

İtalya Dışişleri Bakanı Tajani, Avrupa’nın gerçek bir dış ve savunma politikası olmadığını, aynı zamanda ülkeler arasında çok fazla kıskançlık olduğunu söylemiş, Avrupa’nın her zaman ABD’den sonra geldiğini vurgulamıştı.

Çatışmanın asla genişlememesi için Avrupa’nın her şeyi yapması gerektiğine değinen Tajani, “NATO ve Ukrayna’ya yardım etmeye çalışan Avrupa’nın Rusya ile savaş halinde olmadığını belirtti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.antyapi.com.trspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img