spot_img
-8.5 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPutin, askeri operasyona katılan askerlerin anneleri ile bir araya geldi

Putin, askeri operasyona katılan askerlerin anneleri ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’da devam eden askeri operasyona katılan askerlerin anneleriyle başkent Moskova’da bir araya geldi.

Kasım ayının son pazar günü Rusya’da kutlanan Anneler Günü vesilesiyle Ukrayna’daki askerlerin anneleri ile görüşen Rus lider, konuşmasında, askeri operasyona katılanlar dışında hiç kimsenin oradaki durumun ne kadar tehlikeli olduğun bilmediğini vurgularken, ayrıca bölgedeki askerlerle anneleri aracılığıyla kişisel olarak telefonla iletişim kurduğunu ve birçoğunun ruh halinin kendisini şaşırttığını söyledi.

Çocukları seferber edilmiş olan, gönüllü olarak askeri operasyona katılan ve aynı zamanda sözleşmeli asker olarak görevini yürüten askerlerin annelerinin bulunduğu toplantıda, Ukrayna’da görev yapan askerlerin kahraman olduğunun altını çizen Putin, aynı zamanda yaşamını yitiren askerlerin annelerinin kendilerini unutulmuş hissetmemeleri için devletin herşeyi yapacağına söz verdi.

Rus lider, askeri operasyona katılan askerlerin annelerine seslenerek, “Bu acıyı paylaştığımızı ve unutulmuş hissetmemeniz için elbette her şeyi yapacağımızı bilmenizi isterim. Yanınızda bir omuz hissetmeniz için üzerimize düşen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

27 Kasım’da Rusya’da Anneler Günü’nün kutlanacağını hatırlatan Putin, “Bugünün sadece iddialı ve gürültülü bir gün değil, aynı zamanda ülkemizin tüm halklarının doğasında bulunan annelere karşı hürmet ve hayranlığı vurgulayan bir gün olduğunu söyledi.

“Ama oğulları çatışma bölgesinde olan Rusya’daki diğer birçok anne için, elbette mutlu bir gün olmayacak” diyen Putin, annelerin çocukları kaç yaşında olursa oldun endişe duyduğunu bildiklerini, ancak devletin her zaman yanlarında olacağını bilmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img