spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelVTSIOM: Rusların yüzde kaçı ülkenin saldırı tehdidi altında olduğunu düşünüyor?

VTSIOM: Rusların yüzde kaçı ülkenin saldırı tehdidi altında olduğunu düşünüyor?

Rusya’nın en büyük araştırma şirketlerinden olan VTSIOM tarafından düzenlenen anketler, Rusların yüzde 41’inin ülkenin saldırı tehdidi altında olduğunu düşündüğünü ortaya çıkardı.

Öte yandan ankete katılan Rusların yüzde 50’si, Rusya’ya yönelik askeri bir saldırı tehdidi olmadığına inanırken, diğer yüzde 9’u ise yanıt vermekte zorlandı.

Rusya Federasyonu’na yönelik askeri tehdidin varlığına inananların yüzde 62 ile büyük bir bölümü, tehdidin ABD’den geldiğini savunurken, katılımcıların yüzde 32’si Rusya’ya karşı en büyük askeri tehdidin Ukrayna’dan geldiğini, yüzde 26’sı Polonya’dan geldiğini söyledi.

Rusya’ya karşı tehdit olarak görülen ülke veya örgütleri yüzde 18 ile İngiltere yüzde 8 ile NATO, aynı oranla Almanya ve yüzde 4 ile Baltık ülkeleri takip etti.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kiev’de Batı ülkelerine bağlı 150 askeri uzmanın içerisinde bulunduğu komuta merkezinin konuşlandırıldığını söylemişti.

Ukrayna’nın kendi silahının neredeyse kalmadığını belirten Şoygu, ağır silahların büyük bölümünün NATO tarafından gönderildiğini, bununla birlikte iletişim ve keşif sistemlerinin NATO tarafından yürütüldüğünü iddia etti.

Savunma Bakanı, askeri operasyonun başlangıcında Ukrayna birliklerinin ilk aşamada yaklaşık 200 bin kişiyi içerdiğini belirtirken, “Ukrayna ordusu, bu zamana kadar yaralılar da dahil olmak üzere 100 binden fazla askerini kaybetti. Bu Ukrayna ordusunun yarısı demek. Net olarak konuşursak 61 bin 207 kişi öldü, 49 bin 368 kişi yaralandı” dedi.

Rus ordusunun kayıplarına da değinen Şoygu, Ukrayna’da 5 bin 937 Rus askerinin öldüğünü belirterek, yaralıların yüzde 90’ından fazlasının tedavi sonrası göreve döndüğünü kaydetti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img