spot_img
10.7 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelBu sene kaç Rus pasaport almayı planlıyor? 

Bu sene kaç Rus pasaport almayı planlıyor? 

Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VTSIOM) tarafından yapılan anketlere göre, bu yıl içerisinde Rusların sadece yüzde 12’si yurtdışı seyahatleri için pasaport almayı planlıyor.

Yurtdışı pasaportuna en fazla ihtiyaç duyan yaş kategorisinin yüzde 21 ile 25 ila 34 yaş arasındaki vatandaşlardan oluştuğu bulunan araştırmalarda, Schengen vizesine başvuru yapmak isteyenlerin ise 35 ve 59 yaş arasında olduğu kaydedildi.

Anketler, Rusların yüzde 86 ile ezici çoğunluğun yeni pasaport ya da Schengen vizesi almayı hiç planlamadığını ortaya çıkarırken, bir gün önceki anketlerde, son günlerde Avrupa ülkelerinin vize kısıtlaması uyguladığı Rus vatandaşlarının yüzde 77’sinin son beş yılda yurtdışına bile çıkmadığını göstermişti.

Son beş yılda Rus vatandaşlarının yüzde 23’ünün yurtdışı seyahatleri yaptığı belirtilen açıklamada, yurtdışına çıkanların sadece yüzde 9’unun Almanya, İtalya, İspanya ve Fransa gibi Schengen bölgesi ülkeleri ziyaret ettiği, yüzde 17’sinin ise Schengen vizesi istenmeyen ülkelere gittiği kaydedildi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img