spot_img
27.3 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemFT: Batılı ülkeleri Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğinin derinleşmesinden endişeli

FT: Batılı ülkeleri Rusya ve Türkiye arasındaki işbirliğinin derinleşmesinden endişeli

Financial Times kendi kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, Batılı ülkelerin Rusya ile Türkiye arasındaki iş birliğinin derinleştirilmesinden endişe duyduğunu yazdı.

Yayın organı, “Türkiye’nin Rusya ile derinleşen bağları nedeniyle batı başkentlerinde alarm artıyor” başlığı ile verdiği haberde; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmelerin ardından, ismi açıklanmayan altı Batılı yetkili, iki ülke liderlerinin ticaret ve enerji alanındaki iş birliğini genişletme niyetleriyle ilgili açıklamalarından endişe duyduklarını söylediklerini yazdı.

Gazetenin haberinde ismi açıklanmayan bir AB yetkilisi ise, AB’nin Türk-Rus iş birliğini giderek daha yakından izlediğini söyledi. Gazeteye konuşan bir diğer kaynak da “Türklerin endişelerimize dikkat etmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Aynı zamanda, üç Avrupalı ​​yetkili gazeteye Brüksel’de Türkiye’ye yönelik olası kısıtlayıcı tedbirler hakkında henüz resmi bir görüşme yapılmadığını söyledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img