spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRus çalışanların yarısından çoğu fazla mesai yapıyor

Rus çalışanların yarısından çoğu fazla mesai yapıyor

Rusya’nın en büyük iş ilanları hizmetlerinden Superjob tarafından yapılan anketler, Rusların sadece yüzde 54’ünün fazla mesai yapmak zorunda kaldığını ortaya çıkardı.

Ankete katılan Rusların yüzde 35’i çalışma saatlerinden şikâyet etmediğini belirtirken, çalışanların yüzde 28’inin daha önce anlaşılan mesai süresinden daha fazla çalışmaya zorlandığı kaydedildi.

Fazla mesai yapmak zorunda kalan çalışan kategorisi arasında eczacılar, ekonomistler, halkla ilişkiler uzmanları, hemşireler, öğretmenler ve yöneticiler ilk sıralarda yer alırken, hemşire ve öğretmenlerin yüzde 40’ının iş sözleşmesinde belirlenen mesai saatinden daha fazla çalıştırıldığı belirlendi.

Doktor ve lojistik firması yöneticilerinin yüzde 34’ü, fazla mesai yaptıklarını söylerken, fazla mesai yapanlar arasında avukatların payı yüzde 33, sürücülerin payı ise yüzde 31 olarak tespit edildi.

2022’de lojistik firması yöneticileri, pazarlamacılar, eczacılar, sürücüler ve satış görevlileri arasında fazla mesai yapan Rusların sayısında artış kaydedilen Superjob araştırmalarında, Rusların yaklaşık dörtte birinin maddi durumunu iyileştirmek için fazla mesai yapmaya veya fazladan para kazanmaya çalıştığı gözlemlendi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img