spot_img
23.2 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelH&M, Moskova'daki bazı mağazalarını açtı

H&M, Moskova’daki bazı mağazalarını açtı

Bu yılın mart ayında Rusya’daki faaliyetlerini askıya alan Stockholm merkezli uluslararası perakende giyim firması Hennes & Mauritz (H&M), başkent Moskova’daki bazı alışveriş merkezlerinde yer alan mağazalarını ziyaretçilere açtı.

H&M mağazalarının Metropolis ve Aviapark AVM’de kapılarını ziyaretçilere açtığını doğrulayan alışveriş merkezlerinin yönetimleri, mağazaların çalışmaya başlamasıyla birlikte düzinelerce insanın dükkanlara hücum ettiğini de vurguladı.

H&M’in Rusya’daki işini satmak için müşteri aradığını hatırlatan RBK, perakende zincirinin Rusya’dan ayrılana kadar kalan malları satmak için geçici olarak çevrimdışı mağazalar açmaya karar verdiğini yazarken, kaynaklardan alınan bilgiye göre ülkedeki tüm ürünleri tüketene kadar mağazaları geçici olarak açma kararı alan giyim markasının sahip olduğu ürün stokunun 50 hafta süreyle faaliyet yürütmek için yeterli olacağını aktardı.

Şirket için yaklaşmakta olan kapanma kararından dolayı zararının 192 milyon dolar olacağı tahmin edilirken, 28 Temmuz’da İsveçli H&M zincirinin Rusya’da yaklaşık 170 mağaza ve 210 milyon dolar değerinde envanterini satışa çıkardığı belirtilmişti.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img