spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelRus çalışanların yüzde 70’inden fazlası işini değiştirmek istemiyor

Rus çalışanların yüzde 70’inden fazlası işini değiştirmek istemiyor

Rusya’nın en büyük özel bankalarından AlfaBank tarafından yapılan anketler, çalışan Rusların yüzde 70’inin yakın gelecekte işlerini değiştirmeyi planlamadığını ortaya çıkardı.

Çalışan Rusların yüzde 70’inden fazlasının yakın gelecekte yeni bir iş aramayacaklarını belirttiği anketlerde, katılımcıların bir dizi nedenden dolayı işlerini bırakmak için acele etmedikleri kaydedilirken, Rusların yüzde 34’ü, iş değiştirmeme nedenini sosyal pakete bağlarken, diğer yüzde 33’ü ise ekonomik istikrarını korumak için çalıştığı işinde kalmayı tercih ettiği belirlendi.

Ankete katılanların yüzde 19’u, işini sevmemesine rağmen kredi kurumlarına karşı yükümlülükleri olduğunu itiraf ederken, sadece yüzde 4’ü yeni yerlerinde istikrar garantisi alamayacaklarından endişe ediyor.

Aynı zamanda ankete katılanların yüzde 41 ile çoğunluğu şu anki yerlerinde en fazla üç yıldır çalışmakta olduğunu söylerken, bir kuruluşta üç yıldan fazla, ancak 10 yıldan az çalışanların sayısının yüzde 37 olduğu gözlemlendi.

İşinden memnun olanların sayısı yüzde 59 ile çoğunluğu oluştururken, ancak aynı zamanda ankete katılanların yüzde 54’ü terfi almak istediğini, yüzde 20’si faaliyet alanını ilgili bir alanla değiştirmek istediğini, yüzde 9’u ise işini değiştirerek iş yükünü azaltmaya çalışacağını ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img