spot_img
27.9 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemPeskov, Putin’in sağlık durumunu değerlendirdi

Peskov, Putin’in sağlık durumunu değerlendirdi

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, sağlık durumuyla ilgili basında çıkan haberlerin doldurma olduğunu belirterek, Rus liderin sağlık durumunun çok iyi olduğunu söyledi.

Gazetecilerle düzenlenen günlük basın toplantısında konuşan Peskov, Ukrayna ve Batı medyasının Rusya Devlet Başkanı’nın sağlık sorunları hakkındaki yayınlarını “doldurma haber” olarak nitelendirirken, Putin’in sağlığıyla ilgili her şeyin yolunda olduğunu ifade etti.

“Sözde hem Amerikan hem de İngiliz uzmanların son aylarda Devlet Başkanı Putin’in sağlık durumu hakkında çeşitli yalan iddialar attığını duyuyoruz. Ancak Putin’in sağlığı yerinde ve istikrarlı” diye konuştu.

Yakın zamanda ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, Putin’in sağlığı ve akli dengesinin gayet iyi olduğunu, ancak Ukrayna kararlarında şahsına has bir bakış açısı olduğunu ifade etmişti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tahran ziyaretinde düzenlediği basın toplantısında hava sıcaklığından şikayet etmiş, şaka yoluyla görüşmeler sırasında klimalar nedeniyle sesinin kısıldığını söylemişti.

Toplantıda, ABD’nin Rusya’dan gübre ihracatına getirdiği kısıtlamaları hızla iptal ettiğini, ancak Avrupa’nın bunu yapamadığını hatırlatarak yaptırımlar ışığında Avrupa bürokrasisinin boyutunu Sovyet bürokrasisiyle karşılaştıran Peskov, Avrupa bürokrasisinin Sovyetler ’deki bürokrasiden de ağır olduğunu, Avrupa Birliği’nin (AB) aldığı kararlarda ani değişikliklere izin vermeyen bir sisteme sahip olduğunu ifade etti.

Peskov, “Hacim olarak Sovyet bürokrasisini aşmayan, ancak daha ağır işleyen Avrupa bürokrasisi, onların derhal harekete geçmelerine izin vermiyor. Avrupa bundan zarar görüyor, ancak ne yazık ki, Avrupalıların kendilerinin seçtiği gerçekler ve olayların gidişatı bu” diye konuştu.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img