spot_img
26.1 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaGündemLavrov: Batı, Rus dünyasına savaş ilan ettiğini gizlemiyor

Lavrov: Batı, Rus dünyasına savaş ilan ettiğini gizlemiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı’nın Rus dünyasına karşı savaş ilan ettiğini gizlemediğini söyledi.

Çaykovski, Dostoyevski, Tolstoy ve Puşkin gibi dünya klasiklerini yasaklayan Batı’nın kültür ve sanat alanı dahil olmakla birlikte her alanda tüm Rus dünyasına topyekûn bir savaş ilan ettiğini belirten Lavrov, “Şimdi kimse bunu gizlemiyor. Rusya’nın kültürünü temsil eden dünyaca ünlü Rus yazar ve sanatçılarına zulüm ediyorlar” diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlene toplantıda açıklamalarda bulunan Lavrov, Batı’nın eşi benzeri görülmemiş Rus fobisinin (Rusya karşıtlığı) uzun süre devam edeceğinin altını çizerken, bundan 30 yıl önce Soğuk Savaş’ın sona ermesinden sonra evrensel insani değerler, demokrasi ve eşitlik sloganları atan Batı’nın gerçek tavrını ortaya koyduğunu, Rusya karşıtlığının uzun süreceğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı, ABD ve uydularının Rusya’yı kontrol altına alma çabalarını hızlandırmaya devam ettiğini de söylerken, tek taraflı ekonomik yaptırımlardan küresel medya alanında tamamen yanlış propagandaya kadar en geniş araçları kullanarak Rusya’yı kontrol altına alma çabalarını kat kat artırdığını gördüklerini sözlerine ekledi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img