spot_img
29 C
Moskova
spot_img
Ana SayfaYerelMcDonald's, 12 Haziran'da yeni ismiyle faaliyetlerine başlamayı planlıyor

McDonald’s, 12 Haziran’da yeni ismiyle faaliyetlerine başlamayı planlıyor

Yakın zamanda Rusya’dan ayrıldığını ilan eden Amerikan fast food zinciri McDonald’s, 12 Haziran itibariyle yeni bir marka altında restoranlarını açmayı planlıyor.

Şirketin basın servisi tarafından TASS’a yapılan açıklamada, Rus yatırımcılara franchise formatı üzerinden devredilen McDonald’s restoranlarının farklı isimle 12 Haziran’da açılmasının planlandığı bildirilirken, işletmelerin açılışının kesin programının daha sonra belli olacağı, aynı zamanda güncellenen markanın yakın gelecekte kamuoyuna sunulacağı da eklendi.

Konuyla ilgili TASS’a konuşan kaynaklar, ismi değişmiş bir şekilde faaliyetine başlayacak ilk McDonald’s restoranının Pushkinskaya Metrosu yakınındaki en eski yerinde 12 Haziran’da açılmasının planlandığını söyledi.

16 Mayıs’ta Dünyaca ünlü Amerikan fast food zinciri McDonald’s, Rusya pazarından ayrılmaya karar verdiğini duyurmuştu.

Şirketin yayınladığı basın açıklamasında, McDonald’s’ın Rusya pazarından çekilmeye karar verdiği bildirilirken, Rusya’daki işinin satışına başladığı ifade edildi.

Rusya’da 32 yıldır faaliyet gösteren McDonald’s Corporation, Rusya pazarından çıktığını duyurarak ülkedeki işini satma sürecini başlatmıştır ifadelerine yer verilen ABD’li restoran zincirinin kamuoyu açıklamasında, Rusya’daki tüm restoranlarının satışa sunulacağı, yeni alıcının McDonald’s’ın marka, logo ve menüsünü kullanamayacağı da vurgulandı.

Şirketin satışı için potansiyel yerel yatırımcılara odaklandıklarını bildiren McDonald’s CEO’su Chris Kempzinski, Rusya’daki tüm temsilcileriyle birlikte şirketin yerli tedarikçileri ve restoran çalışanlarıyla gurur duyduğunun altını çizdiği açıklamasında, öte yandan Ukrayna’daki askeri operasyon sonrası Rusya’da yapmanın imkansızlığına atıfta bulunarak, “Uluslararası topluma ve değerlerimize bağlı kalmalıyız” ifadelerine yer verdi.

spot_img

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

www.assmann-con.ruspot_img

Gözden Kaçmasın

spot_img
spot_img