21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya dokuz ülkeyle uçuşlara yeniden başlayacak

Rusya dokuz ülkeyle uçuşlara yeniden başlayacak

Hükümete bağlı Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yayınlanan bildiride, ülkenin 9 Kasım 2021 tarihinden itibaren Bahamalar, İran, Hollanda, Norveç, Umman, Slovenya, Tunus, İsveç ve Tayland ile düzenli uçuşlara başlayacağı açıklandı.

Operasyon Merkezi açıklamasında, “9 Kasım 2021’den itibaren karşılıklı olarak, Moskova ile Bahamalar’ın başkenti Nassau  güzergahında uçuşların haftada iki kez gerçekleştirilmesine, aynı zamanda Moskova – Tahran (İran) güzergahında haftada üç sefer, Soçi – Tahran güzergahında haftada bir sefer uçuşların yapılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Bununla birlikte 9 Kasım itibariyle haftada yedi sefer olmak üzere Moskova – Amsterdam güzergahı seferleri düzenlenirken, Moskova– Eindhoven arası haftada iki uçuş, St. Petersburg- Amsterdam, Ekaterinburg – Amsterdam, Kaliningrad – Amsterdam güzergahlarında haftada bir uçuş gerçekleştirilecek.

 Aynı zamanda Soçi – Amsterdam güzergahında her rota için haftada iki uçuş düzenlenmesine karar veren Operasyon Merkezi, Norveç ile hava trafiğinin St. Petersburg – Bergen ve St. Petersburg – Oslo güzergahlarında tekrar başlayacağını ve her güzergahta haftada iki uçuş yapılacağını iletti.

Umman- Moskova seferleri haftada iki kez gerçekleşirken, Moskova’dan Slovenya’ya haftada iki uçuş, Moskova’dan Tunus’a haftada 7 uçuş, St. Petersburg – Stockholm (İsveç) ve St. Petersburg- Göteborg rotalarında her rota için haftada iki uçuş, Moskova- Bangkok ve Moskova- Phuket (Tayland) güzergahlarında ise her rotada haftada iki uçuş düzenlenebilecek.

Rusya, aynı zamanda Arnavutluk, Bulgaristan, Venezuela, Macaristan, Almanya, Yunanistan, İspanya, İtalya, Maldivler, Malta, Makedonya ve Fransa güzergahlarına 9 Kasım’dan itibaren uçak seferlerinin artırılacağını da ekledi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...