21 Ekim 2021
Ana Sayfa Yerel Rusya'da çocuk intiharlarının sayısı azaldı

Rusya’da çocuk intiharlarının sayısı azaldı

Rusya Sağlık Bakan Yardımcısı Oleg Salagay, 2015 yılından 2020 yılına kadar geçen sürede Rusya’da çocuk intiharlarının sayısının 1,6 kat azaldığını açıkladı.

Rusya Sınıf Öğretmenleri Forumu’nda konuşan Sağlık Bakan Yardımcısı, çocuklar arasında intiharların azalmasında son dönemde bölgelerde alınan önlemlerin etkili olduğunu belirterek, Bu iyi bir sonuç, Her hayat önemlidir. Çocuklar ve gençler arasında intihar eğilimleri, hem ebeveynlerin hem de öğretmenlerin fark edebileceği ve kontrol altına alabileceği bir durumdur” diye konuştu.

Öğretmenlerin çocukları eğitirken aynı zamanda psikolojik olarak sorumluluk taşıdıklarını vurgulayan Salagay, ancak çocuğun her zaman okulda olmadığını da belirterek bu durumda ebeveynlerin de öğrencilerin ruhsal gelişiminde büyük rol oynadığını ifade etti.

Daha önce Rusya’nın Zelenograd şehrinde yaşayan 17 yaşındaki kız öğrencinin Instagram’daki hesabında canlı yayında intihar ettiği öğrenilmişti.

Instagram ve TikTok servisleri, daha sonra arama motorlarında intihar eden öğrencinin videolarını silerek arama motorlarında bu videoyu arayan kullanıcıları psikolojik destek hizmetine yönlendirmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...

Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7,8’e ulaştı

Rusya Federal İstatistik Servisi Rosstat, ülkede 12-18 Ekim arasındaki dönemde haftalık enflasyon oranlarındaki artışın yüzde 0,22'den yüzde 0,26'ya yükseldiğini belirterek, Rusya’da yıllık...