21 Ekim 2021
Ana Sayfa Gündem Antalya-Ekaterinburg uçağında ölen yolcu hakkındaki detaylar ortaya çıktı

Antalya-Ekaterinburg uçağında ölen yolcu hakkındaki detaylar ortaya çıktı

Antalya’dan Rusya’nın Ekaterinburg şehrine giden U6-1070 sefer sayılı Ural Havayolları’na ait uçakta dün hayatını kaybeden yolcuya doktor ve uçak mürettebatı tarafından Soçi’ye acil iniş yapılana kadar suni solunum ve kalp masajı yapıldığı bildirildi.

Ural Havayolları Basın Servisi tarafından yapılana açıklamada, Antalya’dan Ekaterinburg’a hareket etmeyi planlayan uçaktaki 62 yaşındaki bayan yolcunun kalkıştan 15 dakika sonra rahatsızlandığı, uçak mürettebatı ve yolcular arasında bulunan bir doktor tarafından yapılan tüm ilk yardım müdahalelerine rağmen bayan yolcunun Soçi’ye acil inişten önce hayatını kaybettiği açıklandı.

Aynı uçaktaki görgü tanıklarının ifadelerine göre 62 yaşındaki bayan yolcunun uçağın 20. koltuk sırasında oturduğu, Antalya’dan havalandıktan 15 dakika sonra düşük tansiyon sorunuyla rahatsızlandığı belirtildi.

Görgü tanıkları, uçak mürettebatının hemen oksijen balonu getirdiğini belirtirken, aynı zamanda yolcular arasındaki bir doktorun da ilk yardım müdahalelerine katıldığı, uçak Soçi’ye acil iniş gerçekleştirene kadar rahatsızlanan yolcuya kalp masajı yapılarak kurtarılmaya çalışıldığını anlattı.

Uçaktaki yolculardan biri “Hastayı yere yatırdılar ve suni teneffüs yapmaya başladılar. Muhtemelen bir saat boyunca hiç durmadan kalp masajı yaptılar. Soçi’de indikten sonra bir ambulans ve sağlık ekibi uçağımıza yanaştı. Onlar da uğraştılar ancak yolcu ölmüştü. Bir süre sonra olayı soruşturmak için müfettişler geldi. Birkaç saat boyunca uçaktan çıkmamıza izin verilmedi. Ölen yolcu uçaktan alındıktan sonra uçak Ekaterinburg’a yönlendirildi” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da COVID-19 vakaları çığrından çıktı

Rusya Pandemi ile Mücadele Operasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son bir günde ülkede 36 bin 339 yeni coronavirüs vakası tespit edildiği belirtilirken,...

Zorunlu tatile girecek işletmelere hükümet yardımı gelecek

Rusya Hükümeti, zorunlu tatil günleri olarak ilan edeceği 30 Ekim- 7 Kasım tarihleri arasında faaliyetlerinin kısıtlanacağı işletmeler için maddi yardım sağlayacak.

Meteoroloji, Moskova için sarı alarm verdi

Rusya Federal Meteoroloji Merkezi (Hidromettsentr), cuma akşamına kadar sert esecek rüzgarlar nedeniyle Moskova ve Moskova Bölgesi hava durumu için “Sarı Alarm” ilan...

Rusya’da yeni COVID-19 mutasyonu paniği

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi’ne (Rospotrebnadzor) bağlı Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü, ülkedeki coronavirüs hastaları arasında AY.4.2 isimli Delta...