27 Eylül 2021
Ana Sayfa Yerel Rus havayolu şirketlerinin Mısır bilmecesi sürüyor

Rus havayolu şirketlerinin Mısır bilmecesi sürüyor

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın (Rosaviatsia) 9 Ağustos itibariyle Mısır uçuşlarına izin vereceğini duyurmasıyla birlikte, içlerinde Aeroflot, Royal Flight ve S7’nin de bulunduğu 9 havayolu şirketi, Mısır tatil beldelerine uçuşlar için Ajans’tan izin istedi.

Aeroflot, Pobeda, Rossiya, S7, Smartavia, Azur Air, Ural Airlines, North Wind, Royal Flight havayolu şirketleri, 9 Ağustos itibariyle Mısır uçuşlarının açılmasından sonra Rosaviatsia’dan Hurghada ve Şarm El-Şeyh’e direk uçuşlar için başvuru yaparken, Rusya’nın resmi havayolu şirketi Aeroflot ayrıca Marsa Alam’a uçmak için izin istedi. 

Rusya Tur Operatörleri Birliği, Rus tur operatörlerinin Mısır tatil beldelerine yapacağı tüm uçuşların yalnızca Rossiya havayolu şirketine verilebileceğinden endişe duyduklarını açıklamıştı.

31 Ekim 2015’te Mısır’ın Şarm El-Şeyh şehrinden St. Petersburg’a giden Rus yolcu uçağı, Sina yarımadasına patlama nedeniyle düşmüştü. Uçakta bulunan 224 yolcunun tümünün hayatını kaybettiği olay sonrasında Rusya Mısır’a yönelik tüm uçuşları durdurmuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rus şirketlerinin yarısı, pandemi sırasında maliyetlerini düşürmek zorunda kaldı

Rusya’da faaliyet gösteren Raiffeisenbank ve B2B International Analitik Ajansı tarafından yıllık geliri 538 milyonu aşan 200'den fazla Rus şirketi arasında yapılan bir...

Rusya’daki zengin ailelerin oranında düşüş kaydedildi

Rusya Federal İstatistik Servisi (Rosstat) ülkede mali açıdan zengin ailelerin sayısının pandeminin başlangıcından bu yana yüzde 39 düşerek 657 bin daha az...

Putin’den iktidardaki Birleşik Rusya partisine yoksulluk uyarısı

Son Devlet Duması seçimlerinde yeniden anayasal çoğunluğu elde eden Birleşik Rusya Partisi temsilcileriyle düzenlenen toplantıda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, partiyi...

Nabiullina, konut fiyatlarındaki artışın daha yüksek maliyetle kredi çekilmesine neden olduğunu söyledi

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, salgının başlangıcından bu yana ülkedeki konut fiyatlarının metrekare başına ortalama yüzde 39 oranlarında yükseldiğini açıkladı.