13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Ekonomi Rus bankaları faizleri artırıyor

Rus bankaları faizleri artırıyor

Rus bankaları, Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararı sonrasında mevduat faizlerini yükseltmeye hazırlanıyor.

Rusya Merkez Bankası’nın, faiz artırımı kararı alırken banka mevduatlarının çekiciliğini artırmayı da amaçladığına işaret ettiği açıklamasından sonra, bankalar harekete geçti.

Alfa Bank, Rosselkhozbank ve Pochta Bank, yakın zamanda mevduat faizlerini artıracaklarını müşterilerine duyurmaya başladı.

Kredi ürünlerinde de faiz artırımı olacağı konusunda uyaran Alfa Bank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Michael Touch, “Kredi almak isteyen müşterilerimizin vakit varken mevcut koşullardan yararlanmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

Öte yandan bazı büyük bankalar, mevduat faiz oranlarını artırma konusunda henüz nihai bir karar vermiş değil. VTB ve Otkritie Bank, Merkez Bankası kararı sonrasında oluşacak durumu analiz ettiklerini ve piyasa koşullarına uygun kararın daha sonra verileceğini bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...