13 Mayıs 2021
Ana Sayfa Ekonomi Sayıştay Başkanı Kudrin: Yoksulluk oranlarını iki kat düşürebiliriz.

Sayıştay Başkanı Kudrin: Yoksulluk oranlarını iki kat düşürebiliriz.

Rusya Federasyonu Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin, Rusya Devlet Duması Kontrol ve Denetim Komitesi toplantısında yoksulluk oranlarını iki kat düşürübileceklerini söyledi.

Yoksullukla mücadelenin uzun bir süreç olduğunu belirten Kudrin, Rusya’daki yoksulluk düzeyinin 2030’dan önce yarı yarıya indirilebileceğini ifade etti.

Rusya’nın yoksulluk düzeyini 10 yıl içerisinde yarı yarıya indirilmesi için bir engel olmadığını vurgulayan Kudrin, bunun yapılması için yakın zamanda Sayıştaylık tarafından birçok öneri ve yeniliğin içinde bulunduğu teklifleri Bakanlar Kurulu’na da ilettiklerini bildirdi.

Yoksullukla mücadele için hükümete verilen önerilerin detaylarına girmek istemediğini belirten Kudrin, “Tekliflerimiz arasında özellikle sosyal açıdan çok hassas konular bulunuyor. Şimdiden paylaşarak toplumda bir beklentinin ortaya çıkmasını istemiyoruz. Sayıştay tarafından sunulan teklifleri şu an hükümet değerlendiriyor.” diye konuştu.

Yakın zamanda gazetecilere konuşan Aleksey Kudrin, yoksulluk sınırı altında yaşayan Rusların yüzde 20’sinden fazlasının hiçbir sosyal destek kapsamında olmadığını belirtmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’ya yaz erken geldi

Phobos Hava Tahmin Merkezi uzmanı Yevgeny Tishkovets, Rusya'nın başkenti Moskova’ya yaz mevsiminin iki hafta erken geldiğini bildirdi.Ortalama günlük...

Putin, tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’daki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.Rusya lideri Kremlin resmi internet...

Mishustin’in perakendecilerin açgözlülüğü ile ilgili sözlerine cevap

Meclisin alt kanadı Duma’da, pandemide ürün fiyatlarını artıran perakende zincirlerini açgözlülükle suçlayan Rusya Başbakanı Mihail Mishustin’e üreticiler tavsiyelerde bulundu.

Rusya’da serbest meslek sahibi sayısı artıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya'da kayıtlı serbest meslek sahiplerinin sayısının 2 milyonu aştığını bildirdi.Geçtiğimiz yıl pandeminin olumsuz...