1 Mart 2021
Ana Sayfa Spor Cherchesov : Kamp için ilk tercihimiz Türkiye olacak

Cherchesov : Kamp için ilk tercihimiz Türkiye olacak

Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov “Rusya Milli Takımı’nın performansı iyiye gidiyor. Kamp için ilk tercihimiz Türkiye olacak” dedi. Cherchesov, birçok Rus futbolcuyu Antalya’da izleme fırsatı bulduğunu belirtti.

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov, Antalya’da kamp yapan Rus takımlarını mercek atına alarak, milli takım oyuncularını yakından izleme fırsatı bulduğunu belirtti. Cherchesov, milli takım kampı için de ilk tercihlerinin Türkiye olacağını söyledi.

“Türkiye’ye özel anılarım var”

Cherchesov, Belek’teki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de özel anılarının olduğunu aktardı. Milli takımdaki ilk maçını 2016 yılında Türkiye ile oynadığını söyleyen Cherchesov, “İmparator” olarak anılan Fatih Terim’in yönettiği milli takım ile berabere kaldıklarını anımsattı. 

Dünya Kupası hazırlıklarına da burada başladıklarını dile getiren Cherchesov, bundan dolayı Türkiye’nin kalbinde özel bir yeri olduğunu kaydetti. 

“Milli takım kampı için ilk tercihimiz Türkiye olacak”

Dünyanın farklı ülkelerinde kamp yaptıklarını ancak Türkiye’de sunulan hizmetten memnun olduklarını vurgulayan Cherchesov, “Milli takımın hazırlık kamplarında plan değişikliği olursa, ilk başvuracağımız yer burası olacaktır.” dedi. 

Dubai ve İspanya’da ön hazırlık kampları olduğunu söyleyen Cherchesov, “Antalya Belek’e gelen takımlarımız bir sonraki yıl kamp için yine burayı tercih ediyor. Benim gönlüm her zaman Antalya’da olmuştur. Benim için burası önemli bir fırsat. Aynı anda birçok oyuncuyu izleme, buradaki antrenörleri ile fikir alışverişi yapma şansımız oldu. Burası milli takım için benim hazırlık alanım haline geldi. Bir hafta içerisinde bütün gözlemlerimi yaptım.” diye konuştu.

Milli takımın birçok engeli aşarak toparlanma sürecine girdiğini anlatan Cherchesov, “Çok ciddi yol aldık. Dünya sıralamasında 39’uncu sıraya yükseldik. Avrupa Şampiyonası’na katılma amacımıza da ulaştık. Performansımız iyiye gidiyor. Avrupa Şampiyonası’nı garantilememiz, belirli bir seviyeye ulaştığımızın göstergesi. Şampiyonada elimizden geleni yapacağız, iyi mücadele edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Türk futbolcularının yurt dışı başarısına değindi

Türkiye ile milli takımlar seviyesinde çok karşılaşmaları olduğunu, Şenol Güneş ve Fatih Terim ile de geçmişleri bulunduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, Türkiye’deki futbolcuların son yıllarda yurt dışında başarılı bir şekilde oynadığını  kaydetti.

Maçların seyircisiz oynanması nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını aktaran Cherchesov, “Antalyaspor’un Beşiktaş ile oynadığı maçı izledim. Seyircisiz Türk futbolunu düşünemiyorum. Seyirci pastanın kaymağı gibidir. Olmaması üzüyor.” şeklinde konuştu.

Antalyasporlu Kudriashov’un performansından memnun olduğunu vurgulayan Cherchesov, oyuncunun performansı açısından içinin rahat olduğunu dile getirerek, “Türkiye’de daha fazla Rus sporcu görmek isterim.” diye konuştu. 

“Antalya’da hep saygıyla karşılanıyorum”

Antalya’nın ailesiyle huzurlu vakit geçirdiği bir yer olduğuna işaret eden Cherchesov, “2008’den bu yana ara ara geliyorum. Otellerde sandalye, masa değişir ancak insanların ruhu değişmez. Burada saygıyla karşılanmanın sevincini yaşıyorum. Umuyorum ki bu pandemi bir an önce biter ve bu güzel tesisler yüzde 100 kapasite ile çalışır.” değerlendirmesinde bulundu. 

Aşı olduğunu belirtti

Salgının bitmesi için aşının önemli olduğunu anlatan Rus teknik adam, kendisinin de aşı olduğunu söyledi. Eskiye dönmek için aşının yapılması gerektiğinin altını çizen Cherchesov, “Hele biz teknik direktörlerin hastalanma hakkı yok. Ben de aşılı ve sağlıklı bir şekilde karşınızda duruyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya da Antalya’nın kamp organizasyonlarında dünyanın marka şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

Salgın nedeniyle 2020’yi spor turizmi açısından kayıpla kapattıklarını kaydeden Alkaya, “Bazı takımların gelişi ertelendi. Otelimizde 4 takımı ağırlıyoruz. Şubat ayında da takımları ağırlamaya devam edeceğiz. Aşı süreciyle insanlar daha güvenli tatil yapacaklardır.” şeklinde görüş belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vietnam Moskova Büyükelçiliği, Sputnik V aşısı yaptırdı

Moskova'daki Vietnam Büyükelçiliği çalışanları, COVID-19 koronavirüs enfeksiyonuna karşı Sputnik V aşısı yaptırdı.Daha önce Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, tüm...

Emeklilik başvuruları daha sık reddedilmeye başladı

Rusya Emeklilik Fonu, vatandaşların emeklilik başvurularını daha sık reddetmeye başladı.Emeklilik Fonu’nun 2019 yılı hakkında ilk yıllık raporunda yer...

Konteyner sıkıntısı ithal ürünlerin fiyatları arttırabilir

Lojistik sektöründe son zamanlarda yaşanan konteyner kıtlığı, lojistik firmalarının navlun oranlarını artırdı.Bunun sonucunda Rusya’da ithal giyim, ayakkabı, mobilya, gıda, elektronik ve ev...

Gorbaçov: Putin ve Biden’ın bir araya gelmesi gerekiyor

Sovyetler Birliği son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Rusya ve ABD liderlerinin görüşmesi gerektiğini belirtti.Gorbaçov, İki ülkenin liderlerinin özellikle...