16 Ocak 2021
Ana Sayfa Gündem Rusya’dan Türkiye’ye para kaçırmak isterken yakalandı

Rusya’dan Türkiye’ye para kaçırmak isterken yakalandı

Rusya’da Türkiye’ye para kaçırmak isteyen bir kişi, Rostov-na-Donu’da, gümrük memurları tarafından yakalandı. Azerbaycan uyruklu kişinin valizinden çıkan 2,5 milyar rubleye el konuldu.

Rusya’nın güneyinde Rostov-na-Donu’da gümrük memurları bir kişinin Türkiye’ye giderken büyük miktarda nakit para kaçakçılığı yapmasını önledi. Rusya’dan Türkiye’ye 2,5 milyar ruble kaçırmak isteyen bir yolcu yakalandı.

İstanbul’a 30 kez gidip gelmiş

Rusya Güney Gümrük Servisi tarafından yapılan açıklamada 2019 yılından itibaren 53 yaşındaki bir Azerbaycan vatandaşı, Rostov ve Krasnodar havalimanlarından İstanbul’a 30 sefer yaptığı belirtildi.

Kişisel kullanım olarak beyan etmiş

Servisin basın sekreteri Aleksandra Voluyskaya bu konu hakkında yaptığı açıklamada “53 yaşındaki Azerbaycan Cumhuriyeti vatandaşı, ticari amaçlı Rusya’dan nakit götürüyordu. Yakalanan kişi, yolcu gümrük beyannamesinde paranın, kişisel kullanım amaçlı olduğunu bildirdi” dedi.

Türkiye’den alıp Rusya’da satacak

Yakalanan zanlının ifadesinde, Türkiye’de tekstil ürünlerini satın alıp Moskova’da satmak için yanında bu kadar para götürdüğünü söylediği belirtildi. Yakalanan zanlının, 2020 yılının sonunda nakit kaçakçılığı suçundan hakkında  iki ceza davası açıldığı da açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Khimki, Kurtinaitis’ın görevine son verdi

Rusya'nın Khimki Basketbol Takımı, başantrenör Rimas Kurtinaitis ile başarısız sonuçlar nedeniyle yollarını ayırdı.Khimki Kulübü, alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle 60...

Rusya’nın uluslar arası rezervleri pandemiye rağmen arttı

Rusya'nın uluslar arası rezervleri 2020 yılında pandemiye rağmen, 2019'a kıyasla yüzde 7,6 oranında artarak 600 milyar dolara yaklaştı.

Rusya Sayıştay Başkanı’dan ilginç dolar yorumu geldi

Rusya Sayıştay Başkanı Kudrin'den dolar konsunda ilginç yorum geldi.Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin "ABD doları, 30-40 yıl daha dünyanın rezerv para birimi olacak" dedi.

Popova: İngiltere benzeri mutasyon bizde Haziran’da tespit edildi

Rospotrebnadzor Başkanı Anna Popova İngiltere benzeri mutasyon, Rusya topraklarında Haziran ayında tespit edilmişti” dedi.Rusya Federasyonu topraklarında koronavirüsün yaklaşık...