21 Ocak 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova’daki bisiklet kiralama istasyonları kapatıldı

Moskova’daki bisiklet kiralama istasyonları kapatıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’daki bisiklet kiralama istasyonları, kent yönetimi tarafından kapatıldı.

Velobike adlı internet sayfasının haberine göre, başkent Moskova’da bisiklet kiralama istasyonları kötü hava koşulları nedeniyle kapatıldı.  

Sezon sona erdi

Haberde “Moskova bisiklet kiralama sezonu sona eriyor. İstasyonlardaki bisikletler şu anda hava koşulları nedeniyle erişime engelledi” ifadeleri yer aldı.

Moskova'da bisiklet kiralama istasyonları
Moskova’da bisiklet kiralama istasyonları

Daha önce Moskova’daki bisiklet kiralama hizmetinin, Moskova’da kiralama istasyonlarını artırtmak istediğini açıklanmıştı. Moskova Ulaşım Departmanı’ndan yapılan açıklamada  daha fazla bisiklet istasyonun metro yanlarında ve Büyük Merkez Çapları ( MCD) yanlarında olmasının planlanacağını açıkladı.

650 kiralama noktası

Bu yıl Moskova’da yaşayanlar  yaklaşık 650 bisiklet kiralama noktasında bisiklet kiralayabildi. Moskova’da bir yıl içerisinde 748 bisiklet kiralama istasyonun sunulacağı ve bunlardan yüzde 93’ünde elektrikli bisiklet kiralanabileceği tahmin ediliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’dan beklenen haber geldi, kota yükseltildi

Domates üreticilerini sevindirecek beklenen haber Rusya'dan geldi. Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya'nın Türkiye'ye uyguladığı domates kotasını 50 bin ton yükselttiğini duyurdu.

Rusya’nın en büyük askeri üssünde aşılama başladı

Tacikistan'da bulunan Rusya'nın yurt dışındaki en büyük askeri üssünde Sputnik V aşısı uygulanmasına başlandı.Rusya'nın yurt dışındaki en...

Suudi Arabistan, Rusya’yı geride bıraktı

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı olan Suudi Arabistan, Çin'e petrol ihracatında, Rusya'yı geride bıraktı.Çin’e petrol ihracatında, Suudi Arabistan,...

Rusya, AB ’ye Sputnik V’in tescili için başvurdu

Rusya Avrupa Birliği'ne(AB), Sputnik V  koronavirüs aşısının tescili için başvurdu. İncelemelerin ardından AB'nin nihai kararını vereceği belirtildi.Gamalaya enstütüsü...