26 Kasım 2020
Ana Sayfa Gündem Putin: ABD ile zaten kötü olan ilişkileri bozamazsın

Putin: ABD ile zaten kötü olan ilişkileri bozamazsın

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin ABD ile ilişkilerini değerlendirdi. Putin “ABD ile zaten kötü olan ilişkileri bozamazsın” açıklamasını yaptı.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile ABD arasındaki ilişkilerin mevcut durumunu ve bozulma olasılığını değerlendirdi.

“Durum iç açıcı değil”

Rus lider “Rossiya 1” televizyon kanalında bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Zaten kötü olan ilikileri bozamazsın, çünkü durum zaten iç açıcı değil” ifadelerine yer verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 3 Kasım’da başkanlık seçimleri yapıldı. Mevcut verilere dayanarak, Amerikan medyası Demokrat aday Biden’in kazandığını açıkladı. Aynı zamanda mevcut devlet başkanı Donald Trump, mahkemede zaferini savunma niyetinde olduğunu söyledi.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Basın sözcüsü Dmitriy Peskov daha önce bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Moskova, ABD halkının seçimine saygı duyacak ve hangi başkan olursa olsun onunla birlikte çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

Peskov aynı zamanda Rusya’nın ikili ilişkilerimizi bir şekilde düzeltmek isteyen Amerikan devletinin liderinden daha fazla memnun olacağını bildirdi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünya genelinde vaka sayısı 61 milyona dayandı

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 61 milyona dayandı. Virüs nedeniyle 1 milyon 426 bin 843 kişi hayatını kaybetti.

Rusya’da günlük vaka sayısı arttı

Rusya'da koronavirüs günlük vaka sayısı iki günlük düşüşten sonra bugün arttışa geçti. Ülkede belirlenen günlük vaka sayısı 25 bin 487 oldu.

Brent petrol 48,64 dolar oldu

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.37 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,23 artışla 48,64 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 48,64 dolardan işlem görüyor.

Rus Bilim insanları, 3D yazıcıyla kıyafet tasarlayıp üretti

Rus bilim insanları, 3D yazıcıda termoplastik poliüretan giysiler tasarlayarak, ürünlerin özelliklerini alışılagelmiş tekstil ürünlerinin içeriklerine yakın üretmeyi başardı.RIA...