28 Kasım 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rusya’da ipotek kredilerinin yıl sonu miktarı belirlendi

Rusya’da ipotek kredilerinin yıl sonu miktarı belirlendi

Rusya’da ipotek kredilerinin yıl sonu beklenti miktarı açıklandı. Ülkede yıl sonuna kadar ipotek kredisi hacminin 3 trilyon 500 milyar Ruble olması bekleniyor.

Rusya’da yıl sonuna kadar ipotek kredisi hacmi 3 trilyon 500 milyar Ruble’ye ulaşmasının beklendiği belirtildi.

Ayrıcalıklı ipotek programı da dahil

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Marat Husnullin, Rusya’da 2020 sonuna kadar verilen ipotek kredisi miktarının, ayrıcalıklı ipotek programı da dahil olmak üzere 3 trilyon 500 milyar rubleye ulaşacağını belirtti.

1 milyon 300 bin adet kredi

Husnullin, yaptığı açıklamada “Sadece ayrıcalıklı ipotek programı altında, yaklaşık 300 bin aile kredi aldı. Ülkemizde toplam 1 milyon 300 bin aile konut kredisinden yararlandı. Bu yıl, bugün itibarıyla rekoru aştık ve ülkede 3 trilyon 100 milyardan fazla ipotek kredisi verildi” ifadelerine yer verdi.

Başbakan yardımcısı ayrıcalıklı ipotekler sayesinde ekonomiye daha fazla para girdiğini ve daha fazla insanın yaşam koşullarını iyileştireceğini de sözlerine ekledi. Ekim ayında, Ruslar,  550 milyar Ruble kredi kullandı.

Husnullin açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Bu önlem şantiyenin durdurulmamasını mümkün kıldı, çünkü inşaat halindeki apartmanlarımızda konutların yüzde 43’ü zaten satıldı.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da korona kısıtlamaları restoranları zorda bıraktı

Moskova’da korona kısıtlamaları nedeniyle restoranların iki haftalık gelirlerinde yüzde 10-50 arasında azalma olduğu belirtildi.Başkent Moskova’daki restoran temsilcileri, iki...

Rusya’da ‘Pandemi Yoksulları’ 1 milyon olacak

Rusya Federasyonu Sayıştay Başkan Aleksey Kudrin, 2020 yılı sonunda Rusya’da ‘Pandemi Yoksulları’ sayısının 1 milyon olacağını ileri sürüldü.Rusya...

Rus milli iki oyuncu koronaya yakalandı

Rusya milli futbol takımının ikinci oyuncusu, Mirançuk ve Çerışev koronavirüse yakalandı. Oyuncuların durumunun iyi olduğu açıklandı.İtalya ve İspanya’da...

Dünya genelinde vaka sayısı 62 milyonu geçti

Dünya genelinde Covid-19 tespit edilen vaka sayısı 62 milyonu aştı. Virüs nedeniyle 1 milyon 449 bin 124 kişi hayatını kaybetti.