30 Kasım 2021
Ana Sayfa Gündem Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Mişustin’e göre dünyayı bekleyen zorluklar

Rusya Başbakanı Mişustin, yakında gelecekte dünyayı bekleyen zorlukları açıkladı. Mişustin’e göre bu zorlukların başında ekonomik kalkınma yer aldı.

Rusya Federasyonu’nun ulusal hedeflerine ulaşmak için Devlet Başkanı Vladimir Putin’e Birleşik Plan Taslağı’nı sunan Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, dünya toplumunun yakın gelecekte karşılaşacağı başlıca zorlukları anlattı.

Putin ve Mişustin

Yakın zamanda, dünyayı bekleyen zorluklar

Başbakan bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu zorluklar ekonomik kalkınma ve demografi konuları ile ilgilidir. Daha fazla gelişme için bir diğer ciddi zorluk da teknoloji alanıdır. Dijital teknolojileri tanıtmak, bilimi desteklemek, her bireyin yeteneklerinin gelişimi için fırsatlar sağlamak, çocuklu aileler için altyapıyı iyileştirmek ve sağlık hizmetlerini geliştirmek son derece önemlidir. Tüm bu önlemleri tek bir planda tasavvur etmeye çalıştık” ifadelerine yer verdi.

Başbakan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Bu nedenle, Devlet Başkanı’na sunulan plan, on yıl için tasarlandı ve bütçenin yarısından fazlası olan yılda 12 trilyon ruble gerektirecektir”

Plan kimlerle görüşelecek?

Başbakan, Birleşik Plan Taslağı’nın Devlet Konseyi çalışma gruplarının başkanları, milletvekilleri, kamu kuruluşları, iş dünyası temsilcileri, uzmanlarla görüşüleceğini söyledi.

Sputnik radyosu Sayıştay’ın salgın nedeniyle bir “şok senaryosu” duyurusu yapmıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Merkez Bankası, iç piyasalardan 44,3 milyar ruble değerinde döviz satın aldı

Rusya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada, 26 Kasım 2021 tarihinde iç piyasalardan 44,3 milyar ruble tutarında döviz alımı gerçekleştirildiği belirtildi.

Peskov’dan Erdoğan’ın teklifine cevap

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti dönüşünde gazetecilere “Rusya-Ukrayna meselesinde arabulucu olmak isteriz” açıklamaları hakkında konuştu.

Nabiullina: Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, enflasyon nedeniyle sıkı mali politikasına devam edeceklerini belirterek, “Enflasyon bizi son derece endişelendiriyor. Yüzde 4 hedefimizin...

Aeroflot net zararını giderek düşürüyor

Rusya'nın ulusal havayolu şirketi Aeroflot grubu, 2021 yılının ilk dokuz ayında Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında net zararını geçen yılın aynı...