28 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Putin, Suudi Arabistan veliaht prensi ile görüştü

Putin, Suudi Arabistan veliaht prensi ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Putin, Suudi Arabistan veliaht prensi ile telefonda görüştü. İkili Kovid-19 ile mücadele ve bölgesel meseleleri üzerinde görüşme yaptı.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Al Saud ile telefon görüşmesi yaptı.

OPEC + formatında mevcut anlaşmalar ele alındı

Kremlin basın servisi tarafından yapılan açıklamada “Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Al Saud ile telefon görüşmesi yaptı. Taraflar OPEC + formatında mevcut anlaşmaların uygulanma süreci hakkında görüş alışverişinde bulundular. Ayrıca, her iki taraf da dünya enerji piyasasında istikrarın sağlanması için bu yönde daha fazla yakın koordinasyona hazır olduklarını vurguladı” ifadelerine yer verildi.

Rus aşısının kullanma olasılığı değerlendirildi

Açıklamada tarafların ayrıca koronavirüsle mücadelede işbirliğini ve Rus Sputnik V aşısını kullanma olasılıklarını görüştüğü belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Ayrıca koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasına karşı mücadelede etkileşim konusu, özellikle de Suudi Arabistan’da Rus Sputnik V aşısını kullanma ihtimali görüşüldü.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...