13 Haziran 2021
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediyesi’den, 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi

Moskova Belediyesi’den, 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi

Moskova Belediyesi’den koronavirüsle mücadele kapsamında 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi geldi. Belediyenin dezenfeksiyon ordusu, hafta sonu açık alanları dezenfekte edecek.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov, gazetecilere verdiği demeçte, hafta sonu belediye görevlilerinin, açık alanları dezenfekte  etmeye başlayacağını açıkladı.

50 bin kişi, 12 bin araç ile dezenfeksiyon yapacak

Belediye Başkan yardımcısı, dezenfeksiyon çalışmalarına 50 binden fazla çalışanın katılacağını açıkladı. Biryukov, dezenfekte edilemeyen yerleri 50 bin belediye görevlisi tarafından dezenfekte edileceğini ve toplamda 12 binden fazla dezenfektan aracının kullanılacağını söyledi.  

Dezenfekte edilecek yerler

Biryukov, özellikle başkentteki otobüs, tren ve diğer toplu taşıma istasyonlarının, yeraltı ve yer üstü yaya geçitlerinin, caddelerin, oyun alanlarının ve spor alanlarının, ayrıca umumi tuvaletlerin, gıda ürünleri satan alışveriş merkezlerinin, tezgahların ve kioskların da dezenfekte edileceğini açıkladı.

Ayrıca, Belediye başkan yardımcısı, çalışma sırasında Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi Rospotrebnadzor’un önerdiği insanlar ve hayvanlar için güvenli olan dezenfektanlar kullanılacağını belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Sobyanin, Moskova’da 20 Haziran’a kadar tatil ve çeşitli önlemler ilan etti

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte artan COVID-19 vakaları nedeniyle 20 haziran Pazar gününe kadar tatil ilan etti.Sobyanin,...

Rusya buğdayda ihracat vergisini artırıyor

Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 16 Haziran'dan itibaren buğday ihracatına yönelik ihracat vergisinin ton başına 33,3 dolara yükseltileceği duyuruldu.

CSKA Moskova, Litvanyalı basketbolcu Marius Grigonis’i transfer etti

Rusya'nın CSKA Moskova Basketbol Takımı, Litvanyalı şutör Marius Grigonis'i kadrosuna kattı.Avrupa'nın en başarılı basketbol takımları arasında gösterilen CSKA...

Microsoft Rusya, çalışan sayısını son beş yılda yarıya indirdi

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Rusya'daki çalışan sayısını 2016 yılından bu yana yarı yarıya indirdiği açıklandı.Kurumsal stratejideki yaptığı yenilikler...