28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova Belediyesi’den, 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi

Moskova Belediyesi’den, 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi

Moskova Belediyesi’den koronavirüsle mücadele kapsamında 50 bin kişi ile dezenfeksiyon hamlesi geldi. Belediyenin dezenfeksiyon ordusu, hafta sonu açık alanları dezenfekte edecek.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov, gazetecilere verdiği demeçte, hafta sonu belediye görevlilerinin, açık alanları dezenfekte  etmeye başlayacağını açıkladı.

50 bin kişi, 12 bin araç ile dezenfeksiyon yapacak

Belediye Başkan yardımcısı, dezenfeksiyon çalışmalarına 50 binden fazla çalışanın katılacağını açıkladı. Biryukov, dezenfekte edilemeyen yerleri 50 bin belediye görevlisi tarafından dezenfekte edileceğini ve toplamda 12 binden fazla dezenfektan aracının kullanılacağını söyledi.  

Dezenfekte edilecek yerler

Biryukov, özellikle başkentteki otobüs, tren ve diğer toplu taşıma istasyonlarının, yeraltı ve yer üstü yaya geçitlerinin, caddelerin, oyun alanlarının ve spor alanlarının, ayrıca umumi tuvaletlerin, gıda ürünleri satan alışveriş merkezlerinin, tezgahların ve kioskların da dezenfekte edileceğini açıkladı.

Ayrıca, Belediye başkan yardımcısı, çalışma sırasında Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi Rospotrebnadzor’un önerdiği insanlar ve hayvanlar için güvenli olan dezenfektanlar kullanılacağını belirtti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...