28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Yandex ile Tinkoff bankasının satış anlaşmazlığı

Yandex ile Tinkoff bankasının satış anlaşmazlığı

Yandex ile Tinkoff bankasının arasındaki görüşmelerinin, satış anlaşmazlığı nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Yandex, Tinkoff bankasını 5.5. milyar dolara satın almak istemişti.

Rusya’nın en büyük teknoloji şirketi Yandex, Tinkoff baskasını satın almayı teklif etmişti. İki şirket yöneticilerinin arasındaki görüşmelerinden sonuç çıkmadığı, görüşmelerin iptal edildiği öğrenildi.

Tinkoff’tan yapılan açıklamada, bankanın satışı için Yandex ile yapılan görüşmelerden sonuç alınmadığı ve görüşmelerin sonlandırıldığı belirtildi.

İki şirketin hisseleri, değer kaybetti

Açıklamanın ardından Moskova Borsası’nda Tinkoff’un hisseleri yüzde 7,1, Yandex’in hisseleri ise yüzde 4,1 değer kaybetti.  Gün içerisinde Yandex’in hisselerinin değeri  4 bin 602 rubleye kadar düştü.  TCS Group’un ise  1773 rubleye kadar düştü.  

Tinkoff’tan eylül ayında yapılan açıklamada, bankanın satışı için Yandex ile prensipte anlaşma sağlandığı bildirilmişti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...