28 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova’da uzaktan çalışanların sayısı açıklandı

Moskova’da uzaktan çalışanların sayısı açıklandı

Başkent Belediye Başkanı Sergey Sobyanin “Moskova’da uzaktan çalışanların sayısı yaklaşık bir milyon oldu” açıklamasını yaptı. Sobyanin, hafta içinde toplu taşıma yolcu sayısında yüzde 39 azalma olduğunu da belirtti.

Moskova Belediye Başkanı, başkentte pandemi nedeniyle uzaktan çalışmaya başlayanların sayısının 1 milyona yaklaştığını belirtti.

Sobyanin, başkentte koronavirüsle mücadele kapsamında, firmalara personelinin yüzde 30’nu uzaktan çalıştırma zorunluluğu getirmişti.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin
Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin

Yolcu sayısında yüzde 39 azalma

Öte yandan Moskova’da hafta içi toplu taşıma araçlarındaki yolcu sayısının yüzde 39 azaldığı bildirildi.

Belediye Başkanı, şehirdeki trafiğin azaldığını belirterek “Metro ve karayolu toplu taşıma araçlarındaki kişi sayısı yüzde 39 azaldı. Pandemideki piki düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye konuştu.

Sobyanin, geçtiğimiz günlerde başkentte, 65 yaş üstü kişiler ve okul çağındaki çocukların toplu taşıma sosyal kartlarının iptal edilmesi talimatını vermişti.

Sobyanin“Başkent sakinleri maske ve eldiven rejimini gözlemlemekten daha sorumlu hale geldi. 65 yaşın üstündeki vatandaşlar ve kronik hastalıkları olan kişilerin doktorların tavsiyelerine daha sık uymaya başladılar” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...

Tu-154 Rusya’daki son uçuşunu gerçekleştirdi

Tu-154 uçağı Rusya'daki son sivil uçuşunu gerçekleştirdi. Alrosa Havayolu'na ait Tu-154 Rusya Federasyonu'ndaki son uçuşunu Yakutistan Novosibirsk arasında düzenledi.Havayolunun...