28 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi PIK inşaat şirketinin nakit gelirleri yüzde 22 artırdı

PIK inşaat şirketinin nakit gelirleri yüzde 22 artırdı

PIK inşaat şirketinin nakit  gelirleri bu yıl yüzde 22 artış gösterdi. Şirketin gelirlerinin 228 milyar rubleye çıktığı açıklandı.

İnşaat şirketi PIK Group tarafından yapılan açıklamada, firma 2020 yılının dokuz ayında nakit gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artırarak 228 milyar rubleye çıkardı.

Bu tutarın 167.6 milyar rublesi gayrimenkul satışlarından elde edildi. Diğer 60.4 milyarın ise inşaat hizmetleri ve diğer gelirlerden oluştuğu belirtildi.

İnşaat şirketi, 2020’nin ilk dokuz ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.1 daha fazla ( 1.3 milyon) metrekare gayrimenkulü hizmete açtı.

PIK GROUP

PIK Group, Rusya’nın en büyük inşaat şirketlerinden biridir. 1994 yılından beri faaliyet gösteren şirket, genellikle uygun fiyatlı ve orta segmentli projelerde uzmanlaştı.  PIK Group’un Başkanı Sergey Gordeyev  toplamda şirketin yüzde 59’una sahiptir.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da vergi krizi

Rusya’da her 5 şirketten birinin  vergi ödeyemeyeceği, bu durumun da  yakın gelecekteki vergi krizi yaşanmasına sebep olacağı belirtildi.  

Rospotrebnadzor, Moskova’daki işletmeler kararını açıkladı

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Haklarını Koruma Servisi (Rospotrebnadzor), Moskova’daki işletmeler ile ilgili kararını açıkladı. Pandemi ile mücadele kapsamında başkentteki işletmelerin tamamen...

Trabzon’dan Rusya’ya ihracat artışı

Trabzon'dan Rusya'ya, 2020 yılının ocak-eylül döneminde yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 19 artarak 99 milyon 621 bin 376 dolara...

Brent petrol fiyatı, yüzde 1.51 düştü

Brent petrol fiyatı, bugün saat 09.22 itibarıyla kapanışa göre yüzde 1,51 düşüşle 40,98 dolardan işlem gördü. Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda...