21 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Toplu taşımada, maske ve eldiven zorunluluğu

Toplu taşımada, maske ve eldiven zorunluluğu

Moskova’da toplu taşımada maske ve eldiven zorunluluğu getirildi. Ulaşım araçlarına maskesiz ve eldivensiz yolcular binemeyecek.  

Moskova Yönetimi Ulaştırma ve Alt Yapı Departmanı,  Moskova’da sürücülerin, yolculuk ücreti ödenmiş olsa bile, kişisel koruyucu donanımı olmayan yolcuların ulaşım aracına girmesine izin vermemek zorunda olduğunu belirtti.

Departman tarafından yapılan açıklamada, Moskovalıların halka açık yerlerde maske ve eldiven takıp takmadığına dair kontrolleri yoğunlaştıracağı belirtildi.

Moskova Yönetimi Ulaştırma ve Alt Yapı Departmanının telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklamada “Koronavirüsü önlemeye yönelik tedbirler konusunda Moskova baş sağlık doktoru Yelena Andeyeva’dan emir aldık. Ulaşımdaki maske ve eldiven rejimi üzerindeki kontrol güçlendirilecek, teftişler daha sık hale gelecek ve kolluk kuvvetleri bunlara katılacak” ifadelerine yer verildi.

Başkent ulaşımının tüm sürücüleri ve makinistleri, her yolculuktan önce tıbbi muayeneden geçirileceği açıklandı. Ayrıca Moskova Ulaştırma çalışanlarının en az yüzde 10’u 15 günde bir koronavirüs testi yaptırması gerekiyor.

Yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Daha önce şoförlerimiz ve Moskova Ulaştırmasındaki diğer çalışanlarımız zaten düzenli olarak koronavirüs testlerinden geçiyordu ve şimdi daha sıkı bir şekilde test etmeye devam ediyoruz. Bunlar katı önlemlerdir. Ancak koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olacaktır.”

EN ÇOK OKUNANLAR

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova’da Lavrov ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile Moskova'da Dağlık Krabağ konusunu ayrı ayrı...

Putin’den küresel ekonomi uyarısı: Yeni ağır sorunlar gelebilir

Rusya Devlet Başkanı Putin, küresel ekonomi uyarısı yaparak "Yeni ağır sorunlarla gelebilir" açıklamasını yaptı. Putin " Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemlidir"...

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak.