30 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Moskova'da karantina ve Rusya'da uzaktan eğitim konularında açıklama yapıldı

Moskova’da karantina ve Rusya’da uzaktan eğitim konularında açıklama yapıldı

Moskova’da karantina ve Rusya’da uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yapıldı. Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime geçmeyi düşünmediklerini belirtti. Başkentte karantina rejiminin sertleşmesine gerek olmadığı da ifade edildi.

Rusya’nın başkenti Moskova’da karantina önlemlerinin arttırılması ile ilgili, uzmanından açıklama geldi.

RUDN Tıp Enstitüsü Uluslararası İnsan Virolojisi Eğitim ve Metodoloji Merkezi direktörü Alexey Mazus , koronavirüs nedeniyle Moskova’yı tamamen kapatmanın mantıklı olmadığını söyledi.

Rus uzman, Moskova’da koronavirüs nedeni ile karantina rejiminin sertleştirilmesinin anlamsız olduğunu ifade etti.

Uzaktan eğitim planı yok

Rusya’da günlük vaka sayılarının artması üzerine, okullarda uzaktan eğitimi geçilme ihtimali konuşulmaya başlandı. Ancak Rusya Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi. Bakanlık, okullarda uzaktan eğitime geçme planı olmadığını ifade etti.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi

Moskova’da, QR kod sisteminin etkisi “İşyerlerini kapatmayı önleyen bir faktör” olarak açıklandı.Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, QR kod...

Rusya’dan iki ülkeye daha, direkt uçuşlar başlayacak

Rusya’dan iki ülkeye  daha direkt uçuşlar başladı. Rusya sınırlarını kaldırarak, Dominik Cumhuriyeti ve Fas ile direkt uçuşlara  başlayacağını açıkladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması

Merkez Bankası’nın enflasyon açıklaması, beklentinin yüzde 4 olduğunu ancak enflasyon düşürücü faktörlerin  baskın olacağını bildirdi.Merkez Bankası Başkanı, Rusya'daki...

Sberbank’ın ruble dolar kuru tahmini

Sberbank, bu yıl ortalama yıllık ruble döviz kuru tahminini, önceki dolar başına 70-71 rubleden, dolar başına 71-73 rubleye düşürdü.