22 Ekim 2020
Ana Sayfa Gündem Bahçeli: Putin, Ermenistan’ın işgalci tutumunu reddetti

Bahçeli: Putin, Ermenistan’ın işgalci tutumunu reddetti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli  “Putin, Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’daki işgalci tutumunu reddetti” açıklamasını yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bazı açıklamalarının, Ermenistan’ın Dağlık Karabağı işgalinin reddi anlamına geldiğini söyledi.

“Çözüm masada değil, sahadadır”

Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısına katıldı. MHP lideri burada yaptığı konuşmada “Çare yoktur, çözüm kalmamıştır, Dağlık Karabağ masada değil, sahada terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.” dedi. 

“Putin işgale karşı olduğunu belirtti”

Rusya Devlet Başkanı Putin

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, çatışma alanının Ermenistan sınırları içinde olmadığını itiraf etmesinin “bir nevi işgalin reddi” olduğunu belirten Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Elbette Azerbaycan’ın ‘evet’ diyeceği siyasi ve stratejik adımlar desteklenmelidir. Buna diyeceğim bir şey yoktur. Ancak Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali somutlaşmıştır. Ateşkes kararı üzerinde mutabakat, bize göre bir tavizdir. Nitekim pamuk ipliğine bağlı ateşkesi ihlal eden beklendiği gibi Ermenistan olmuştur. Katille pazarlık kurşun, bomba, kalleşlik olarak fatura edilmiştir.  Dağlık Karabağ kahramanlık ve silah zoruyla Azerbaycan’a geçmelidir. Ateşkes ve diplomatik görüşmeler bundan sonra ele alınmalıdır.” 

EN ÇOK OKUNANLAR

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası geldi. “Vektor” merkezi müdürü Rinat Maksyutov, birkaç yıl içinde daha büyük bir salgın olacağını öne sürdü.

Rusya’da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırıldı

Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi, Rusya'da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırdı. İlaçların aşıya alternatif olmadığı açıklandı.Rusya Federasyonu...

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı. Enfekte olan doktorlar, 6 milyar 803 milyon ruble sigorta ödemesi aldı. Rusya...

Rus aşısının dünya pazarı hacmi, 100 milyar dolar

Devlet Başkanı Putin Rus aşısının dünya pazarındaki hacmi 100 milyar dolar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Putin, hükümetin sıkı karantina resjimi uygulama niyetinin...