21 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi Rus Hükümeti'den ailelere 'Çocuk yardımı'

Rus Hükümeti’den ailelere ‘Çocuk yardımı’

Rus Hükümeti, aileleleri çocuk yardımı adı altında 8.8 milyar ruble ödeme yapacak. Çocuk yardımı, 3-7 yaş arasındaki çocuklar için ailelerine ödenecek.

Rusya Federasyonu Başbakanı Mihail Mişustin, 3 -7 yaş arası çocuklar için ailelere 8.8 milyar ruble tahsis edileceği ile ilgili kararname imzaladı.

3.8 milyondan fazla çocuk faydalanacak

Rus hükümetinin basın servisinden yapılan açıklamada “ Ebeveynlere yardım olarak verilecek.  Ailedeki çocuk sayısına bağlı olarak ödemeler değişiklik gösterebilir. Rusya’da hali hazırda 3.8 milyondan fazla çocuk var. “ ifadeleri yer aldı.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin

Aile yardımı talimatı Putin’den geldi

3 – 7 yaş arasındaki çocuklara aylık yardım 1 Ocak’ta Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından yürürlüğe sokuldu. Ödemeler 1 Haziran’da başladı. Maddi yardımların gelir düzeyi düşük olan aileler için yapıldığı açıklandı. Yardım miktarının, çocukların yaşadığı bölgelerin, asgari maaşının yaklaşık yüzde 50’si kadar olacağı belirtildi.

EN ÇOK OKUNANLAR

Rusya’da Su-34 uçağı düştü

Habarovsk Bölgesi'nde eğitim uçuşu sırasında Su-34 savaş uçağı düştü.Rusya'nın Doğu Askeri Bölgesi basın servisinin bildirdiğine göre, Habarovsk Bölgesi'nde planlanan bir...

Dağıstanlı Khabib, şampiyon Gaethje ile kozlarını paylaşacak

Dağıstanlı Khabib’in Amerikalı rakibi şampiyon Justin Gaethji  kozlarını paylaşacak.  UFC 254’ün ana maçı, Moskova saati ile 24 Ekim’de saat 23:00’te başlayacak. 

Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası

Rusya’nın başkenti Moskova’da Mercedes-Benz Moda haftası başladı. Trekhgornaya Manufaktura, Kompleks "Nadezhda" da gerçekleşen defilede Svarka moda evinin kreasyonu...

Trabzon Rusya’ya ihracatta, bölgesinde birinci oldu

Trabzon, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'den Rusya'ya yapılan ihracatta, bölgesinde birinci oldu. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta yaş meyve sebze, su ürünleri ile fındık ve mamulleri sektörleri...