29 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Spartak Moskova, eski Fenerbahçe’li oyuncuyu kiralıyor

Spartak Moskova, eski Fenerbahçe’li oyuncuyu kiralıyor

Spartak Moskova, eski Fenerbahçeli oyuncu Victor Moses’i kiralıyor. Transfer girişimini eski genel müdür İlya Herkus kendi telegram hesabından duyurdu.

Lokomotiv Mosvkova’nın eski genel müdürü İlya Herkus kendi telegram hesabından yaptığı açıklamada, Chelsea  ve Nijerya milli takımı oyuncusu Victor Moses yakın zamanda Spartak Moskova’ya kiralık olarak gelebileceğini yazdı.

Basına düşen bomba iddia sonrası, Spartak Moskova taraftarlarını tarafından sevinçle karşılandı.

Herkus’un yaptığı açıklamada, “ Spartak şimdilik çok ilginç bir transfer yapacak. Victor Moses ile görüşmeler devam ediyor.” Dedi.

Daha sonra ise spor muhabiri Vyacheslav Korotkin, Herkus’un haberini doğrulayarak, 10 milyon euroluk satın alma opsiyonlu bir kira kontratına ilişkin görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Spor muhabiri Vyacheslav Korotkin telegram hesabından yaptığı açıklamada, “ 2020- 2021 sezonunun sonuna kadar kiralama teklifi yapıldı. 10 milyon euroluk satın alma opsiyonu bulunuyor. Transfermarket verilerine göre Victor Moses’in değeri 6 milyon euro. Her halükarda çok ilginç bir transfer Spartak tarftarı mutluluk duyuyordur.” İfadelerine yer verdi.

Nijeryalı futbolcu geçtiğimiz yıl Ocak ayında Fenerbahçe’den ayrılarak, İnter’de forma terletmişti. Fenerbahçe’de toplamda 1.5 sezon forma terleten Victor Moses, beklentileri karşılayamamıştı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sobyanin açıkladı

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Moskova’da Kovid-19 ile mücadelede önlem olarak sokağa çıkma yasağı getirmenin popülizm olduğunu açıkladı.

Toplu taşımada tek kart dönemi

Moskova ve Moskova Oblastı’nda toplu taşımada tek kart uygulamasına geçileceği açıklandı. Uygulamanın 2021 yılının Ocak ayında başlayacağı belirtildi.

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...