25 Ekim 2020
Ana Sayfa Ekonomi MSP Bankasından, serbest meslek sahiplerine kredi kolaylığı

MSP Bankasından, serbest meslek sahiplerine kredi kolaylığı

MSP bankasından serbest meslek sahiplerine kredi kolaylığı geldi. Banka, serbest meslek sahipleri için, teminatsız maksimum kredi miktarını iki katına çıkardı.

Rusya merkezli KOBİ bankası  MSP’nin yan kuruluşu MSP Corporation’ın serbest meslek sahibi girişimciler için, teminatsız maksimum kredi miktarını iki katına yükseltti.Böylece maksimum çekilebilecek kredi tutarı 1 milyon ruble oldu. Kredi oranı 3 yıla kadar yüzde 7.75 olarak sabitlendi.

Amaç; serbest meslek sahiplerinin, hizmet kalitesini yükseltmek

Bankanın bu hamlesinin, serbest meslek sahibi girişimcilerin satın alabileceği ekipman yelpazesinin genişlemesine ve sağladıkları hizmetlerin kalitesinin artmasına olanak sağlayacağı belirtildi.

Kredi için online başvuru

MSP Bankası özellikle serbest meslek sahipleri için, basitleştirilmiş bir başvuru prosedürü, başvuruların hızlı bir şekilde işlenmesini sağlayan özel bir değerlendirme modeli ve kısa bir belge listesi hazırladı. Böylece, MSP Bankasından kredi almak isteyenler, uzaktan kredi verme sistemi AIS NGS (smbfin.ru) sitesi aracılığıyla online olarak forum doldurup başvuru yapabilecek.

En çok kimler, ne için kredi istiyor?

Banka tarafından finanse edilen girişimcilerin arasında çeşitli sektörlerin temsilcileri bulunuyor. Bakanın yaptığı açıklamaya göre,inşaat sektöründe çalışanlar yeni ekipman almak, kuaförler yeni ekipman veya kuaför salonu açmak için  kredi talebinde bulunuyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Moskova’da 63 kişiye maske cezası

Moskova'da, Alış Veriş Merkezleri'ne (AVM) gelenlerin arasından 63 kişiye maske cezası verildi. Maske takmayan ziyaretçilere 4 bin ruble para cezası kesildi.

Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet

Dağıstanlı sporcu Nurmagomedov’dan akıllara kazınacak galibiyet geldi. UFC hafif siklet şampiyonluğu maçında Justin Gaethje’yi yenmeyi başardı.Dağıstanlı...

Gamaleya Merkezi “Temmuz’da önemli gelişmeler olacak”

Gamaleya Merkezi, pandemi konusunda "Temmuz'da önemli gelişmeler olacak" açıklamasını yaptı. Toplu aşılama ve bağışıklık nedeniyle virüsün üstesinden gelineceği bildirildi.

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı

Moskova’da kasiyersiz ilk Pyaterochka mağazası açıldı. Mağazaya girmek için, App Store ve Google Play'de bulunan özel bir uygulamanın indirilmesi X5 ID‘ye kayıt...