29 Ekim 2020
Ana Sayfa Spor Türkiye maçı öncesi Rus futbolcularda pozitif Kovid testi paniği

Türkiye maçı öncesi Rus futbolcularda pozitif Kovid testi paniği

Rus Milli Futbol Takımı basın servisi yaptığı bilgilendirmede, Rus milli takım oyuncuları Georgy Dzhikia ve Guilherme’nin koronavirüs test sonuçlarının şüpheli olduğunu ve iki sporcunun takımdan izole edildiğini açıkladı.

Rus milli takımının basın servisi, “Düzenli olarak yapılan incelemelerden birinin sonuçlarına göre, Georgy Djikia ve Marinato Guilherme şüpheli test sonuçları aldı. Şu anda sonuçlar yeniden kontrol ediliyor ve bu biraz zaman alacak” dedi.

Rusya Milli Takımı’ndan yapılan açıklamada, “Her iki oyuncu da izole edildi ve günlük olarak test edilmeye devam edilecekler. Semptomları yok, kendilerini mükemmel hissediyorlar. Takımdaki diğer oyuncularının ve personelin hepsinin test sonuçlar negatif.” İfadelerine yer verildi.

Bir haftada 3 maç

Rus Milli Takımı, 8 Ekim’de İsveç ile bir hazırlık maçı yapacak ve ardından Türkiye ile 11 Ekim’de ve Macaristan ile de 14 Ekim’de UEFA Uluslar Ligi için karşılaşacak. Karşılaşmalar Moskova’da yapılacağı için Rus milli takımı, Moskova Bölgesi Novogorsk’taki kampta maçlara hazırlanmaya devam ediyor.

EN ÇOK OKUNANLAR

Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye’nin masada yer almasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Dağlık Karabağ sorununda Tükiye'nin masada yer almasını gerektiğini açıkladı.Rusya Devlet Başkanı Putin "Azerbaycan ile...

Genç Rus ailelerin gelir durumu

Rusya’da genç ailelerin üçte ikisinin gelir durumunun, yalnızca yiyicek ve giyecek almaya yettiği iddia edildi.Federal Devlet İstatistik Servisi’nin...

Sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu

Rusya’da sigorta şirketlerinin 9 aylık bilançosu açıklandı. Şirketlerin 2020 ocak – eylül dönemi karları, geçen yılın dokuz ayına göre yüzde 26 arttı.

Ruble’nin değer kaybetme sebepleri

Rusya para birimi ruble döviz kuru karşısında değer kaybetti. Rus rublesi dolar karşısında yüzde 1,1, avro karşısında ise yüzde 1,3 geriledi.