22 Ekim 2020
Ana Sayfa Yerel Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye 220 bin yolcu gitti

Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye 220 bin yolcu gitti

Rusya’dan uçuşların yeniden başlamasıyla bu yıl, Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye 220 bin yolcu gitti. Bu sayının 2019 yılındaki yolcu sayısını geçtiği açıklandı.

Domodedova Havaalanı’nın basın servisinin Interfax’a verdiği bilgiye göre, Türkiye’ye seferlerinin yeniden başlamasından bu yana Domodedova Havalimanında yolcu trafiği 2019 yılının aynı dönemindeki rakamı aştı.

Yüzde 3.4’lük artış

Açıklamada “ Türkiye seferlerinin yeniden başlatılmasından bu yana 220 binden fazla turist Domodedova Havalimanı’ndan Türkiye’ye uçtu. 10 Ağustos- 21 Eylül 2019’da göre yüzde 3.4’lük bir artış var.” denildi.

Haftada 200 uçuş

Domodedova, Türkiye’deki tatil beldelerine her hafta 200’den fazla uçuş gerçekleştiriliyor. Rusya, 1 Ağustos’ta İstanbul ve Ankara’ya uçuşları açmıştı, 10 Ağustos’ta ise Antalya, Dalaman ve Bodrum’a direkt uçuşlar başladı. Türkiye’nin, artık Rus turistlerin uçuş yapabileceği birkaç ülkeden biri olduğu açıklandı. Türkiye’ye gitmek için Covid-19 testi yaptırmanın zorunlu olmadığı, ancak ülkelerine dönen Rusların test yaptırmaları gerektiği açıklandı.

EN ÇOK OKUNANLAR

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası

Vektor müdüründen yeni salgın iddiası geldi. “Vektor” merkezi müdürü Rinat Maksyutov, birkaç yıl içinde daha büyük bir salgın olacağını öne sürdü.

Rusya’da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırıldı

Gemaleya Ulusal Araştırma Merkezi, Rusya'da aşı ve ilaçların koronavirüse karşı etkisi karşılaştırdı. İlaçların aşıya alternatif olmadığı açıklandı.Rusya Federasyonu...

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı

Korona olan sağlık çalışanlarına, sigortadan ödenen miktar açıklandı. Enfekte olan doktorlar, 6 milyar 803 milyon ruble sigorta ödemesi aldı. Rusya...

Rus aşısının dünya pazarı hacmi, 100 milyar dolar

Devlet Başkanı Putin Rus aşısının dünya pazarındaki hacmi 100 milyar dolar olduğunu düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Putin, hükümetin sıkı karantina resjimi uygulama niyetinin...